REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bez przerwy, bez odpoczynku, bez snu, bez względu na pogodę... 230 km dla Kubusia!

Powiat

Z Gietrzwałdu do Woli Rasztowskiej będzie wiodła trasa drugiej edycji biegu charytatywnego UltraMarzenie. Wspaniali ludzie ruszą w kolejny bieg dla niepełnosprawnego Kubusia Rydzio. Przed nimi 230 km wyzwania, jakie planują podjąć 19-20 czerwca. - Będzie nam bardzo miło, jeśli nas wesprzecie lub choć kawałek przebiegniecie razem z nami - mówią.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kubuś Rydzio urodził się ze złamaną kością udową, dysplazją biodra ze zwichnięciem typu IV. Chłopiec cierpi także na niedorozwój kości udowej. Rok temu wujek Kubusia, Mariusz Myśliwiec, wraz z pochodzącym spod Wyszkowa Grzegorzem Świętoniem oraz trzecim biegaczem - Tomaszem Wróblem, stworzyli akcję i załogę "UltraMarzenie", której celem jest pomoc choremu chłopcu. Biegacze za cel postawili sobie wtedy pokonanie trasy pielgrzymki warszawskiej do Częstochowy. Wyruszyli o godz. 6.00 rano 21 sierpnia i do godz. 21.00 następnego dnia przebiegli 244 km - dokładną trasą pielgrzymki warszawskiej na Jasną Górę. Warto dodać, że pan Grzegorz i pan Mariusz biegają od ponad 10 lat. Są ultramaratończykami. Jednak do tego biegu przygotowywali się w sposób szczególny. 

- W zeszłym roku odbył się pierwszy ultra bieg na trasie Warszawa - Częstochowa a w tym roku postanowiliśmy zorganizować drugą edycję biegu, z Gietrzwałdu do Woli Rasztowskiej, gdzie odbędzie się piknik charytatywny "Dla Kubusia" - mówi Grzegorz Świętoń.

Cała akcja jest organizowana dla małego wojownika na operację jego nóżki, na którą potrzeba bardzo dużo pieniędzy. Wspomniany piknik z wieloma ciekawymi atrakcjami dla mniejszych i większych będzie zwieńczeniem zbiórki pieniedzy dla Kubisia, jak również zwięczeniem wyzwania, jakim będzie ponad 230-kilometrowy bieg. Dlaczego z Gietrzwałdu?

- Jest tam woda z Cudownego Źródła. Przed wyruszeniem w trasę, nabierzemy trochę tej wody i będziemy cały czas ją nieśli dla Kubusia. Dlaczego do Woli Rasztowskiej? Dlatego że tam właśnie mieszka nasz bohater - mówi Grzegorz Świętoń.

Mają zamiar ruszyć 19 czerwca o około 3.30 rano z Gietrzwałdu i biec bez przerwy, bez odpoczynku, bez snu, bez względu na okoliczności pogodowe czy inne.

- Będziemy się poruszali trasą Gietrzwałd - Olsztynek - Grunwald - Mława - Ciechanów - Pułtusk - Wyszków - Wola Rasztowska. Zapraszamy na naszą stronę https://www.facebook.com/ultramarzenie - tam będą aktualne informacje, co się z nami dzieje i link, aby sprawdzić dokładnie, gdzie jesteśmy w danej chwili. Ze względu na wiele okoliczności, jakie mogą wystąpić, trudno jest określić, o której godzinie będziemy w danym mieście czy miejscowości na trasie. Dlatego zapraszamy na wspomnianą stronę i tam wszystkiego można się dowiedzieć - mówi biegacz.

Do wsparcia idei zaprasza wszystkich chętnych.

- Ze względu na ogromne wyzwanie i wysiłek, jaki nas czeka, będzie nam bardzo miło, gdy ktoś zechce nam towarzyszyć choć przez kawałek trasy, dołączyć do nas na jakiś odcinek biegiem, rowerem czy po prostu stanąć na drodze i przybić „piątkę", dodać nam otuchy i wesprzeć. Przy takim wysiłku takie wsparcie mentalne bardzo wiele będzie dla nas znaczyć, doda nam siły i skrzydeł na resztę trasy, bo przewidujemy, że będzie ciężko... Ale jesteśmy dobrej myśli - mówi Grzegorz Świętoń.

Przygotowania do ultra biegu zostały zrealizowane. Było to np. bieganie w nocy, bieganie przy -30 stopniach i 20 centymetrowym śniegu zimą, czy choćby robienie po około 20 - 30 km codziennie po lesie. Jednak co się wydarzy na trasie biegu? Ciężko przewidzieć.

- Przy tak długim dystansie bez żadnej przerwynajważniejsza jest psychika. A o to chciałbym, aby zadbali nasi kibice, aby w miarę możliwości dołączyli się do nas - mówi Grzegorz Świętoń. - Docierają do nas informacje, że prawdopodobnie w Mławie dołączy do nas lokalna grupa biegowa, aby przeprowadzić nas przez Mławę. W Ciechanowie ma dołączyć kilka osób, w Pułtusku - miejscowa drużyna koszykarek. Z obecności każdego będziemy się bardzo cieszyć i to będzie naprawdę budujące. Zapraszamy także wyszkowskie kluby sportowe - Klub Biegacza Wyszków, Loczki Wyszków czy inną drużynę lub pojedyncze osoby żeby nam pomogły przebrnąć przez Wyszków.

Biegacze szacują, że zawitają w Wyszkowie około południa w niedzielę 20 czerwca. 

- A może ktoś miałby odwagę dołączyć do nas w Wyszkowie i dobiec do końca, do Woli Rasztowskiej, gdzie oczywiście wszystkich serdecznie zapraszamy na piknik i wszelkie atrakcje. Szczegły pikniku: https://www.facebook.com/events/526768262019584/

TUTAJ relacja z ubiegłorocznego biegu 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Zoja
Az sie łezka w oku kręci że są ludzie, którzy potrafią taki wysiłek podjąc dla drugiego człowieka. Ogromny szacunek panie Grzegorzu i reszto ekipy

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org