REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Śladami Norwida” - wojewódzki konkurs wiedzowy

Nauka

„Śladami Norwida” podążyli uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z województwa mazowieckiego. Wojewódzki konkurs wiedzowy zorganizowano w formie gry terenowej, w czasie której uczestnicy wykonywali zadania sprawdzające wiedzę z zakresu życia i twórczości Cypriana Norwida.

Galeria zdjęć


REKLAMA

28 maja z okazji obchodów 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida I Liceum Ogólnokształcące noszące imię narodowego wieszcza w Wyszkowie zaprosiło do udziału w drugim etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzowego „Śladami Norwida”, w którym udział wzięły drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych. 

Oprócz ciekawej formy - gry terenowej, rangę wydarzenia podniosło wpisanie go na listę konkursów punktowanych w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zdobywania i pogłębiania wiedzy na temat życia i twórczości Cypriana Norwida oraz wcielenie w życie ideałów poety jako drogowskazów moralnych dla „późnych wnuków” - Polaków XXI wieku.

Uczestnicy wraz z przewodnikami, uczniami I LO, mieli za zadanie odnaleźć 15 punktów konkursowych zlokalizowanych na terenie liceum i w parku miejskim. Przy każdym z punktów mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie, które następnie oceniało jury w składzie: naczelnik wydziału edukacji Starostwa powiatowego Agnieszka Deptuła, wicedyrektor I LO Wojciech Chaciński, kierownik internatu Agnieszka Borek oraz nauczycielka języka polskiego w I LO Ilona Kołodziejska. Oprócz poprawnych odpowiedzi liczył się także czas, w jakim zawodnicy dotarli na metę. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród i wyróżnień uświetnili swoim występem uczniowie I LO, wyświetlono także filmiki przedstawiające interpretację wierszy Cypriana Norwida w wykonaniu młodzieży z wyszkowskiego liceum.

Laureaci konkursu:

I miejsce - Urszula Ulanowska i Klementyna Szczepańska (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 20 im. Jana Gutenberga Fundacji Szkolnej w Warszawie)

II miejsce - Karolina Szymańska i Jakub Przychodzki (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie)

III miejsce - Roksana Urasso i Otylia Gajownik (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle)

Wyróżnienia: Nikola Baranowska i Taisija Czukiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie) oraz Lena Karolewska i Aleksandra Pietruchowska (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie).

W przygotowaniu konkursu pomagały także polonistki Agnieszka Łazicka - Andrusik, Marzena Deluga oraz pracownik biblioteki Katarzyna Przychocka.

Źródło: Powiat Wyszkowski
 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszków„Śladami Norwida”wojewódzki konkurs wiedzowygra plenerowaI LO w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org