REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dacia to też dobry samochód. Rzecz o skomplikowanej motoryzacji

Kącik Prasowy

Dacia ma to wątpliwe szczęście, że stała się ikoną kiepskiej motoryzacji. Czy zasłużenie? Nie, zdecydowanie nie. To nie znaczy, że teraz wszyscy z BMW powinni się przesiąść w rumuńskie Renault, ale warto poświęcić chwilę na odczarowanie nie tylko tej marki, ale też pewnej zapomnianej idei motoryzacji.

REKLAMA

Co jest w Dacii złe?

Zacznijmy, płynąć z prądem, czyli od krytyki. Bo jest co krytykować: na przykład jedną albo dwie poduszki powietrzne w standardzie w samochodzie przeznaczonym dla pięciu osób. To naprawdę nie jest wielka sztuka, żeby tę liczbę zwiększyć i można by to pewnie było zrobić, nawet niezbyt modyfikując cenę. Złe mogą być też skrzypiące plastiki. To, że nie będą piękne, to oczywiste – nie muszą być. Ale można je dopasować dokładniej. Choć z drugiej strony… Wyjeżdżające z fabryki Tesle mają nawet mniej dokładnie spasowane elementy nadwozia, więc tu Dacia stoi na jednej linii z modelowym wręcz przedsiębiorstwem.

Co nie jest złe, tylko się na to wybrzydza?

Sprawdzenie Dacii na bestvin.pl w celu weryfikacji wyposażenia może być sporym zaskoczeniem. W tych autach często trzeba dopłacać za coś, co w innych jest standardem. ALE!

  • Czy klamki w kolorze nadwozia jakoś zmieniają wrażenia z jazdy? Czy to naprawdę coś, za co w ogóle warto dopłacać? Obiektywnie: nie. Dacia nie jest samochodem do wyglądania, tylko do jeżdżenia.
  • Czy wielowahaczowe zawieszenie jest niezbędne? Zgoda, jest wygodniejsze od klasycznego, ale czy jest lepsze? Nie, choćby dlatego, że jest droższe. Na krótkiej trasie różnicy nie poczujesz, na długiej i tak jedziesz równą drogą.
  • Czy auto musi się rozpędzać do 200 km/h? Nie, bo i po co? Pomijając fakt, że większości modeli Dacii jest w stanie to zrobić (albo prawie, prawie), to nikt, u kogo choćby jedna komórka mózgowa pełniła dyżur, nie będzie w ten sposób jeździł poza torem. A Dacia nie jest na tor.
  • Estetyka pozostaje bez komentarza. Dacia, szczególnie nowe modele, naprawdę może się podobać. Ale nie musi. Z tym że Ferrari też nie musi, więc tu jest remis.

Używana Dacia to pułapka?

Prawdą jest, że Dacie starzeją się często szybciej niż inne marki, ale to w dużej mierze wina nieodpowiedzialnych kierowców, a nie producenta. Na pewno sprawdzenie na carVertical będzie koniecznością, tak samo jak wizyta u diagnosty albo mechanika. Z drugiej strony – to proste auta, więc ich naprawa zwykle jest dość tania, co sprawia, że na zakupy można iść nawet z dość skromnym budżetem. Co prawda znalezienie jakiegoś egzemplarza w ekstra stanie potrwa dłuższą chwilę, ale mamy podejrzenia graniczące z pewnością, że miłośnicy BMW szukający E39 w stanie do jazdy też powiedzą coś podobnego o swoich problemach.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org