REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Niech ta uroczystość obudzi w nas wiarę... 

Miasto

Tegoroczna ceremonia  Bożego Ciała odbyła się 3 czerwca. Rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Wojciecha w Wyszkowie. Tradycyjnie w obchodach udział wzięła także parafia św. Idziego. Nieodłącznym elementem jest procesja, w której tłumy wiernych przeszły ulicami Wyszkowa, wyznając swoją wiarę. Własną procesję zorganizowała także parafia św. Rodziny.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystość Bożego Ciała, Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to jedno z najważniejszych świąt w roku przypadające 60 dni po Wielkanocy. Przybyłych wiernych powitał proboszcz parafii św. Idziego ks. kan. Zdzisław Golan.

- Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba, idzie, aby odmienić nas z naszej codzienności. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Chrystusa, który pragnie wyjść ze świątyni i odwiedzić nasze domostwa, nasze ulice, by nam błogosławić i o to boże błogosławieństwo, które otrzymamy mocą Chrystusa Eucharystycznego, prosimy dzisiaj w sposób szczególny dla nas wszystkich jak tu jesteśmy, dla wszystkich tych, których spotkamy w procesji Eucharystycznej wzdłuż ulic naszego miasta, dla całej naszej wspólnoty wyszkowskiej parafii św. Wojciecha i św. Idziego.

- Dzisiaj uczestniczymy w pięknej uroczystości - tradycyjnie mówimy uroczystość Bożego Ciała. Msza święta to najważniejsza modlitwa, nie ma chrześcijanina bez Eucharystii. Niech ta uroczystość obudzi w nas wiarę w obecność Pana Jezusa we mszy świętej. To pokarm, który umacnia nas na drogach codziennego życia. To żywy, prawdziwy Chrystus. Czasami serce boli, kiedy patrzy się na to, co się dzieje, serce bolało, kiedy w kościele było nas tak mało, kiedy nie ma dzieci, młodych ludzi. Ale kościół nigdy nie jest pusty, bo jest w nim Chrystus. To człowiek opuszcza Boga, to człowiek staje się pusty, nie jest łatwo żyć, wszystkim... Każdy doświadcza różnych trudności. Epidemia pokazała też, że niekoniecznie jest tak, że jak trwoga, to do Boga. Wielu odeszło... Bóg stał się niepotrzebny, kościół stał się niepotrzebny, przykazania po co? Zdalna praca, zdalna nauka, zdalne bycie w kościele. Można... Ale czy można w ten sposób doświadczyć spotkania z żywym Chrystusem? Święty Augustyn, który wiele doświadczył w swoim życiu, powiedział słynne zdanie: „Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu”. Potrzebujemy Chrystusa, pokarmu, który daje moc do życia. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary, naszego uwielbienia - zwrócił się do wiernych proboszcz parafii pw. św. Wojciecha ks. Roman Karaś.

Zaraz po nabożeństwie wyruszyła procesja eucharystyczna, która przeszła ulicami miasta do czterech ołtarzy. Procesyjnie przenoszona była monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Przy ołtarzach umiejscowionych przy Bibliotece Miejskiej, przy pomniku Gloria Victis, przy ul. Daszyńskiego oraz na skwerze Jana Pawła II, księża odczytywali fragmenty Ewangelii. Tegoroczne ołtarze zostały przygotowane przez mieszkańców Rybna i Tulewa Górnego.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówBoże CiałoUroczystość Bożego Ciała, Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org