REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zainspirowani Norwidem...

Kultura

Włączając się w uroczyste obchody 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu zorganizował Powiatowy Konkurs Plastyczny zatytułowany „Tu żył i tworzył” – pejzaż mazowiecki inspirowany życiem i twórczością C. K. Norwida. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 28 maja w Pałacu w Dębinkach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Konkurs został objęty patronatem starosty powiatu wyszkowskiego oraz wójta gminy Zabrodzie. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych powiatu wyszkowskiego. Na konkurs wpłynęły prace z dziesięciu szkół, łącznie 52 prace, które zostały ocenione w trzech kategoriach: klasy I - III, klasy IV - VI, klasy VII - VIII. Komisja konkursowa po obejrzeniu wszystkich prac, które wpłynęły na konkurs wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria I: klasy I - III

I miejsce - Weronika Pajka kl. III - SP im. Ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku

II miejsce - Ewa Wachowicz kl. III - SP im. Ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku

III miejsce - Wiktoria Chodyna kl. III - SP im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle

Wyróżnienia: Bartosz Mierzejewski kl. II - SP nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie, Alicja Szumacher kl. I - SP im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu, Patryk Szumacher kl. III - SP im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu, Maja Popławska kl. III - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Adelinie

Kategoria II: klasy IV – VI

I miejsce - Weronika Jaczewska kl. VI - SP nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie

II miejsce - Maja Natalia Nowak kl. VI - I Językowa SP „Language” w Wyszkowie

III miejsce - Tymon Kołakowski kl. IV - SP im. Jana Brzechwy w Lucynowie

Wyróżnienia - Dominika Gałązka kl. VI - SP im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, Aleksandra Tułowiecka kl. VI – SP im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, Gabriela Gołębiewska kl. IV - SP im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, Mateusz Owsiak kl. IV - SP im. Janusz Korczaka w Dalekiem, Wiktoria Jaczewska kl.VI - SP nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie

Kategoria III: klasy VII – VIII

I miejsce - Matylda Biernat kl. VIII - SP im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle

II miejsce - Lena Dymczyk kl. VII - SP im. Ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku

III miejsce - Matylda Filipowicz - kl. VII - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu

Wyróżnienia: Weronika Kuczyńska kl. VIII - SP im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, Ewelina Kryszkiewicz kl. VIII - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu.

Nagrody laureatom wręczyli: wicestarosta powiatu wyszkowskiego Leszek Marszał, wójt gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski oraz dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zabrodziu Alina Gotowiec. Fundatorem nagród dla laureatów w konkursie było Starostwo Powiatowe w Wyszkowie. W regulaminie konkursu została przewidziana również nagroda specjalna wójta gminy Zabrodzie. Krzysztof Jezierski został poproszony o wybranie i nagrodzenie jednej pracy ze wszystkich nadesłanych. Nagrodę specjalną otrzymała Maja Natalia Nowak kl. VI - I Językowa SP „Language” w Wyszkowie. Wszyscy uczniowie, którzy nadesłali prace na konkurs, otrzymają pamiątkowe dyplomy, które zostaną przekazane do szkół. Wszystkie prace nagrodzone w konkursie znajdują się na wystawie pokonkursowej w pałacu w Dębinkach.

W trakcie uroczystości laureaci, opiekunowie i goście wysłuchali wzruszającego koncertu przygotowanego przez uczniów i nauczycieli z terenu gminy Zabrodzie. 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu za pomoc w organizacji konkursu składa podziękowania: Starostwu Powiatowemu i wójtowi gminy Zabrodzie oraz wszystkim dzieciom - uczestnikom konkursu, jury konkursu: Ewie Michalik, Edycie Milewskiej - Tomaszewskiej i Małgorzacie Antczak, Jacentemu Matysiakowi - prezesowi Fundacji „Museion Norwid”, Annie Wosek i Anastazji Chernyschevej za pomoc w przygotowaniu części artystycznej spotkania, uczniom, którzy wystąpili w części artystycznej. 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu

Fot. Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Powiat WyszkowskiGmina ZabrodzieZespół Szkolno-Przedszkolny w ZabrodziuPałac w Dębinkachobchody 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org