REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Mini sad u "Skłodowskiej"

Nauka

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Tradycyjny sad" w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie powstał ekologiczny mini sad z czereśniami. W maju uczennice klasy I Lsa, tworzące zespół projektowy "Zielonookie", posadziły stare odmiany czereśni - Buttnera Czerwona i Vega. Posadzenie pierwszych drzew w szkolnym sadzie było niecodziennym wydarzeniem.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zasadzenie odbyło się w towarzystwie wicedyrektor Elżbiety Mańko, która wraz z przewodniczącą grupy projektowej - Aleksandrą Sokołowską - posadziła pierwsze drzewko. Kolejne drzewa były zasadzone przy udziale kierownika szkolenia praktycznego Katarzyny Sawickiej, opiekuna grupy projektowej Bożeny Pikory i pozostałych członków "Zielonookich". Swoim doświadczeniem i pomocą wspierał nas Ryszard Lewandowski. Jest to etap praktycznego sadowniczego działania w oparciu o przygotowany wcześniej plan. Kontynuujemy rozpoczęte w poprzednim etapie działania promocyjne i prowadzimy Księgę Sadu. Stworzyliśmy  plakat i ulotki popularyzujące temat starając się pozyskać w tym etapie uwagę lokalnej społeczności oraz rodziców uczniów uczęszczających do szkoły. Przygotowane materiały promocyjne rozpowszechniamy w miejscu zamieszkania. Organizujemy  Forum Rodziców  w formie spotkania one- line podczas , którego  przedstawimy  prezentację projektu "Tradycyjny Sad". Chcemy namówić  rodziców do założenia własnego mini sadu. Przykład szkolny ma być wskazówką ułatwiającą podjęcie takich działań. Mając na uwadze stworzenie zrównoważonego ekosystemu instalowane są także wykonane własnoręcznie przez naszych kolegów i koleżanki z klasy II TTp  schowki dla owadów, które będą schronieniem sprzymierzeńców w walce ze szkodnikami. Mamy szansę zostawienia po sobie pamiątki jako twórców lokalnego sadu doświadczalnego, oznaczając nasz sad "Tablicą sadu" .Projekt ma charakter wieloletni i nasz zespół ma świadomość, że uczestniczy w sztafecie pokoleniowej, która przejmie po nim spuściznę i określi  kierunki działania w tym zakresie. Więcej informacji na temat działań w zakresie zakładania tradycyjnych sadów można znaleźć pod linkiem: https://tradycyjnysad.pl/index.php?m=pd

Źródło: ZS nr 1 w Wyszkowie

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówZespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowieprojekt edukacyjny "Tradycyjny sad"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org