REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Nie pal przy mnie - proszę...”

Nauka

31 maja to nie jest zwykły dzień w kalendarzu. To Światowy Dzień bez Papierosa. Dlatego uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie z klas I - III, w ramach programu edukacyjnego „Nie pal przy mnie - proszę”, postanowili zwrócić uwagę społeczeństwa na powszechność nałogu palenia i jego negatywnych skutków zdrowotnych. Wspólnie z nauczycielami zorganizowali happening antynikotynowy i przemaszerowali wokół boiska szkolnego oraz placu Miejskiego, skandując hasła: „Nie pal przy mnie - proszę”, „Nie palę, wybieram zdrowie”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na plakatach, gazetkach i ulotkach, mogliśmy przeczytać hasła zachęcające do rzucenia nałogu: „Bądź rozsądny, przestań palić, jeśli życie chcesz ocalić”, „Na górze róże, na dole rząd maków, kochamy tylko niepalących chłopaków”, „Od eleganckiej dziewczyny nie czuje się nikotyny”, „W Wyszkowie powiadali, ten na medal, kto nie pali”.

Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma również zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.

Źródło: SP nr 1 w Wyszkowie

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSP nr 1 w Wyszkowie„Nie pal przy mnie - proszę”happening antynikotynowy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org