REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowe zarzuty za pobicie na terenie klubu

Na Sygnale

Prokuratura rozszerzyła zakres zarzutów oraz liczbę objętych nimi osób w sprawie pobicia młodego wyszkowianina przez ochronę w wyszkowskim klubie. 41-latek zmarł po kilku miesiącach przebywania w szpitalu z ciężkimi i nieodwracalnymi obrażeniami.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w Wyszkowie przy ul. Kościuszki w nocy z 2 na 3 października 2020 roku. Pracownicy ochrony klubu pobili 41-letniego Artura P. Jak informowała w początkowym stadium śledztwa wyszkowska prokuratura, obrażenia, jakich doznał pokrzywdzony, wpłynęły na zakwalifikowanie tego przestępstwa jako spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zebrany pierwszy materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie właśnie takiego zarzutu zatrzymanemu do sprawy 32-letniemu Radosławowi S. Śledztwo w tej sprawie jeszcze się nie zakończyło, ale prokuratura zgromadziła nowy materiał dowodowy, który pozwolił rozszerzyć zakres zarzutów oraz objąć nimi kolejną osobę.  

Na taka decyzję śledczych wpływ miały uzyskane w ostatnich tygodniach dwie opinie lekarskie biegłych - w tym jedna dotycząca rodzaju i stopnia ciężkości obrażeń. Na tej podstawie rozszerzono zarzuty pod adresem Radosława S. Prokurator zarzucił mu czyn z art. 156 par. 3 kodeksu karnego - spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

- Radosław S. dwukrotnie rękami uderzył poszkodowanego w okolicach twarzy, powodując, że upadł on, uderzając o twarde podłoże. Powstałe wskutek tego obrażenia doprowadziły pokrzywdzonego do stanu wegetatywnego, skutkującego zgonem - mówi prokurator Krzysztof Jeziorski.

Czyn ten podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. Dodatkowo Radosław S. usłyszał zarzut z art. 162 par. 1 Kodeksu karnego - nieudzielenie pomocy poszkodowanemu, znajdującemu się w położeniu bezpośrednio zagrażającemu życiu lub zdrowiu. Grozi za to kara do 3 lat więzienia.

Ten sam zarzut prokuratura przedstawiła drugiemu pracownikowi ochrony klubu, Mariuszowi R. Ponadto jest on także podejrzewany o naruszenie nietykalności cielesnej Artura P., co jest zagrożone karą grzywny lub jednego roku pozbawienia wolności. 

Radosław R. przyznał się do uderzenia Artura P. ale nie do zamiaru spowodowania u niego obrażeń. Mariusz R. natomiast nie przyznał się do winy. Złożył w prokuraturze wyjaśnienia.

Śledztwo znajduje się w końcowym etapie. W czerwcu prokuratura zapowiada skierowanie aktu oskarżenia do sądu. Obydwaj podejrzani będą odpowiadać z tzw. wolnej stopy. Radosław R. opuścił areszt po krótkim czasie za poręczniem majątkowym. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org