REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Trójka" stawia na bilard

Nauka

Polski Związek Bilardowy rozpoczął realizację największego w Europie programu szkoleniowego w sporcie bilardowym, skierowanego do dzieci i młodzieży szkolnej do 15 roku życia. W programie wziął udział dyrektor Paweł Deluga, który chce wdrożyć tę dyscyplinę w Szkole Podstawowej nr 3 w Wyszkowie. Szkoła pozyskała dwa stoły bilardowe, na których będą trenować uczniowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Celem programu BIlardowa Akademia Dzieci i Młodzieży jest upowszechnianie sportu bilardowego oraz poszukiwanie bilardowych talentów. Program realizowany jest przez PZBil już po raz szósty. W 2021 roku dołączy do niego dziesięć kolejnych sekcji szkolnych, które zostaną doposażone w dwadzieścia stołów bilardowych. Łącznie w programie weźmie udział ponad 600 zawodników i 20 instruktorów, opiekunów szkolnych sekcji sportowych. Dzieciaki trenować będą przez 6 miesięcy, a ich wyniki systematycznie odnotowywane będą w dzienniczkach treningowych. Do ich dyspozycji w ramach programu jest już ponad 60 stołów bilardowych.

Nasze nowe sekcje będą działać w następujących miejscowościach: Częstochowa, Wyszków - Rybienko Leśne, Lubochnia, Odolanów, Rogowo, Starachowice, Wąchock, Sarnaki, Korbanów/Zduńska Wola, Pakosławice oraz Mszalnica. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, PZB gwarantuje pokrycie kosztów wynagrodzenia za pracę instruktorską oraz zrealizowało w Kielcach w dniach 14-16 maja szkolenie dla nauczycieli, opiekunów regionalnych. Łaczny budzet projektu wynosi 200 tys. zł.

Źródło: Polski Związek Bilardowy

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org