REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Życzliwi nie tylko od święta...

Nauka

W dniach 10 - 14 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie obchodzony został „Szkolny tydzień kultury i życzliwości - nasza niezapominajka”. Uczniowie codziennie brali udział w działaniach promujących kulturę i życzliwość.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Poniedziałek upłynął pod hasłem: „Darmowych komplementów”. Na korytarzu szkolnym zostały wywieszone karteczki z komplementami i życzeniami. Uczniowie odrywali karteczki, pobierali komplementy i obdarowywali wybrane osoby (koleżanki, kolegów, nauczycieli, panie i panów pracujących w szkole), sprawiając im przyjemność.

Wtorek to dzień, w którym odbywały się wybory klasowych „Miss i Misterów Kultury i Życzliwości”. 

Środa - uczniowie brali udział w ćwiczeniu: „Harmonijka życzliwości”: otrzymali kartę, którą złożyli w harmonijkę i podpisali, następnie harmonijka wędrowała od ucznia do ucznia. Każdy uczeń, do którego dotarła kartka wpisywał pozytywne cechy danej osoby, np.„Lubię Cię, bo…”, „Jesteś…”, „Szanuję Cię za Twój…”, itp. Na koniec ćwiczenia - kartki wróciły do swojego właściciela, chętne osoby odczytywały swoją harmonijkę. Wypowiadały się, co czują, co ich zaskoczyło, jakie emocje im towarzyszą.

Czwartek - odbyła się prezentacja filmu „Pan Obojętny”. Po filmie uczniowie wykonywali plakaty, wykorzystując synonimy słowa „życzliwy”- „nieżyczliwy”. Gotowe prace stały się elementem dekoracyjnym szkoły.

Piątek - to czas podsumowania. Uczniowie wykonywali „Klasowy łańcuch życzliwości”. Na placu apelowym odbył się happening podsumowujący tygodniową imprezę - wszyscy uczniowie połączyli klasowe łańcuchy w ogromny „Szkolny łańcuch życzliwości”.

Następnie dyrektor Ewa Runo dokonała uroczystej dekoracji szarfami „Miss i Misstera Kultury i Życzliwości”. Oklaskom i gratulacjom nie było końca. Wszyscy obdarowani słodkościami uczniowie , klaszcząc, wykrzyczeli hasło „Szkolny dzień kultury i życzliwości - nasza niezapominajka”. Przez cały tydzień uczniowie sadzili na szkolnym skwerku niezapominajki, które nie pozwolą nam zapomnieć, by życzliwość i kultura towarzyszyły nam codziennie.

Źródło: SP nr 4 w Wyszkowie


 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSP nr 4 w Wyszkowie„Szkolny tydzień kultury i życzliwości"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org