REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Szczepienia ruszyły masowo

Powiat

240 osób zostanie zaszczepionych pierwszego dnia pracy punktu szczepień powszechnych w hali WOSiR w Wyszkowie. Na terminy do końca maja zarejestrowało się już około 1300 osób. Wśród rejestrujących się przeważają ludzie młodzi, 30-, 40-latkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przed godz. 10.00 w środę, 12 maja, pierwsi pacjenci przyjęli szczepionkę przeciw covid-19 w wyszkowskim punkcie szczepień masowych w hali WOSiR. Kolejnych ponad dwustu zostanie zaszczepioinych do godz. 18.00. Rejestrowanych jest po dwóch pacjentów na pięć minut. Działają dwa punkty szczepień. Do piątku zaszczepionych zostanie po 240 osób dziennie, w następnym tygodniu - po 270 osób każdego dnia. Szczepienia odbywają się trzy dni w tygodniu: w środy, czwartki i piątki, ale rejestracja trwa przez cały roboczy tydzień (szczegóły poniżej).

- Zachęcamy do telefonicznej rejestracji - mówi Iza Groszkowska, koordynator szczepień w wyszkowskim punkcie szczepień powszechnych. - Jak widać wszystko idzie sprawnie, nie ma kolejek, nie ma tłoku. 

Harmonogram rejestracji rozpisany jest na razie do końca maja. Chętnych nie brakuje. Do wyboru są szczepionki firm Pfeizer i Johnson&Johnson. Na tę pierwszą zarejestrowało się 1100 pacjentów, a na drugą - ponad 200. Różnica polega m.in. na tym, że "Pfeizera" należy przyjąć dwie dawki, a "Johnsona" - jedną. Są jeszcze wolne terminy na następny tydzień. 

Jak dowiadujemy się od koordynatorki szczepień, w Wyszkowie rejestrują się w większości, w 75 proc., młodzi ludzie - czterdziestolatkowie, trzydziestolatkowie. Co powinni wiedzieć przed szczepieniem?

- Dobrze jeśli przyjdą z wypełnionym kwestionariuszem, numerem PESEL. Ważne, żeby nie byli ze świeżą infekcją - nie tylko "covidową", ale żadną, która się objawia. Na miejscu oczywiście są lekarze, którzy kwalifikują do szczepień i nie zakwalifikują osób, które mają np. podwyższoną temperaturę, katar - mówi Iza Groszkowska.

Kiedy mogą się szczepić ozdrowieńcy? Na dziś obowiązuje jeszcze trzymiesięczny odstęp od uzyskania pozytywnego wyniku testu. Ale od 17 maja to się zmieni. 

- Od 17 maja szczepienie ozdrowieńców odbędzie się po 30 dniach od daty otrzymania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Wcześniej trzeba było odczekać aż 90 dni. Również od 17 maja zostanie skrócony czas podawania drugiej dawki szczepionek. Największe zmiany dotyczą szczepionki AstraZeneca, gdzie okres pomiędzy szczepieniami zmieni się - z blisko 3 miesięcy do 5 tygodni - informuje MInisterstwo Zdrowia.

Od dziś istnieje możliwość sprawdzenia w powiatach liczby wolnych terminów na szczepienia na następne 7 oraz 30 dni. Informacje te można sprawdzić na mapce, wchodząc na stronę, gdzie publikowany jest Raport szczepień przeciwko COVID-19. Informacje zawarte na mapie wolnych terminów są aktualizowane co godzinę. Co ważne, jeśli ktoś przyjmował pierwszą dawkę szczepienia w danym miejscu, zalecane jest, by drugą dawkę także przyjął w tym samym miejscu, gdzie był zarejestrowany po raz pierwszy. 

Przypomnijmy, że od 9 maja wszystkie pełnoletnie osoby mają już e-skierowanie na szczepienie, mogą się zapisać i zaszczepić przeciwko covid-19. 

Rejestracji na szczepienie w punkcie szczepień powszechnych w hali WOSiR w Wyszkowie można dokonać w następujących formach:

- Bezpłatna infolinia Narodowego Programu Szczepień: 989

- Wysyłając SMS pod numer 664-908-556 lub 880-333-333 o treści "Szczepimy Się"

- Portal pacjent.gov.pl przez Internetowe Konto Pacjenta - wymaga profilu zaufanego

- Kontakt z punktem szczepień, tel.: 500-078-414 lub 29-740-00-40 (pon. - pt. w godz. 11.00-16.00).

Przed zapisem należy przygotować swój numer PESEL. Do szczepienia należy zgłosić się z wypełnionym kwestionariuszem przed szczepieniem przeciw COVID-19 dla pacjenta (pobierz). Więcej informacji dotyczących rejestracji na szczepienie przeciw Covid-19: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org