REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pijany przyjechał na zakupy

Na Sygnale

2,5 promila miał kierowca z gminy Goworowo, który przyjechał po zakupy do sklepu w Długosiodle. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie kluczyki wyrwała kobieta, która na miejsce wezwała policję. 42-latek stracił prawo jazdy i stanie przed sądem.

REKLAMA

Wzorową postawą obywatelską wykazała się mieszkanka gminy Długosiodło, która w Wielki Piątek chwilę przed godziną 20.00 w Długosiodle ujęła nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna z gminy Goworowo przyjechał do sklepu po ziemniaki. Interweniująca kobieta wyrwała 42-latkowi kluczyki, nie pozwoliła odjechać i wezwała funkcjonariuszy Policji. Przybyli na miejsce policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, który w organizmie kierowcy seata wykazał 2,5 promila. Ponadto w samochodzie 42-latka funkcjonariusze przy drążku zmiany biegów znaleźli pustą „małpkę” po wódce oraz w połowie wypitą puszkę piwa.

Mężczyzna wykazał się przede wszystkim skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku. Tym razem jednak niebezpieczna jazda została w porę przerwana i kierowca musi liczyć się z konsekwencjami. Prawo jazdy już zostało zatrzymane elektronicznie przez mundurowych. Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to jedno z największych przestępstw drogowych, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne nie niższe niż 5 tys. zł.

- Składamy podziękowania mieszkance gminy Długosiodło, za prawidłową reakcję i godną do naśladowania postawę. Dzięki takiemu odważnemu działaniu, być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze. Pamiętajmy, że pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach! - mówi nadkom. Damian Wroczyński z KPP w Wyszkowie.

W okresie świąt szczególnie apelujemy o rozwagę na drogach. Niech ten czas kojarzy się nam z radością, a nie smutkiem i tragedią. Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu czuwa większa liczba policjantów.

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Dyniek
Konfidentów(ek) to u nas nie brakuje.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA