REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wielka Sobota. Święciliśmy pokarmy na wielkanocny stół

Miasto

Zgodnie z polską tradycją w Wielką Sobotę święcone są pokarmy na stół wielkanocny. Tegoroczna Wielkanoc ponownie odbywa się w reżimie sanitarnym ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W sobotę od rana do kościołów udali się wierni z przystrojonymi koszami wypełnionymi wielkanocnym jajkiem, chlebem, kiełbasą, solą, ciastem, wędlinami. Poświęcenie pokarmów odbyło się wyjątkowo - przed świątyniami. 

- Te święta są wyjątkowe. Najważniejsze święta w naszej wierze, pokazują nam także istotę naszej wiary - Chrystus Zmartwychwstał - mówił ks. Zbigniew Borawski podczas poświęcenia pokarmów w kaplicy pw. św. Rocha w Gulczewie.

- W dobie pandemii myślę, że to, co przynosi nam Chrystus, wyjątkowo jest ważne, bo przynosi nam nadzieję i świadomość, że śmierć nie jest końcem, ale że w Chrystusie wszyscy możemy żyć. Dlatego życzę wam nie tylko zdrowia, o które wszyscy tak zabiegamy, nawet niektórzy myślą, że ono jest najważniejsze, ono jest bardzo ważne, ale może nie jest najważniejsze. Najważniejsza jest wiara, miłość i bardzo ważna jest nadzieja i tej nadziei też życzę, abyśmy jej nie tracili, ale tą nadzieją, którą daje Chrystus Zmartwychwstały, żyli. Przeżyjmy te święta w zdrowiu, radości i gronie rodzinnym. Niech one umocnią nas, naszą wiarę i naszą ufność w to, że Bóg nad wszystkim czuwa - mówił kapłan.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówGulczewopw. św. Rocha w GulczewieWielka Sobotaświęcenie pokarmów na stół wielkanocny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA