REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Krótsze kolejki do specjalistów. Czy jest się z czego cieszyć?

Powiat

Z początkiem roku znacząco skrócił się czas oczekiwania na pierwszą wizytę w wielu poradniach specjalistycznych wyszkowskiego SPZZOZ - chirurgicznej, rehabilitacji, okulistycznej. Powodem jest pandemia i fakt, że lekarze po prostu nie kierowali nowych pacjentów na wizyty u specjalistów a wielu chorych rezygnowało z wyznaczonych terminów przyjęć.

REKLAMA

Dyrekcja SPZZOZ w Wyszkowie dokonała porównania średniego czasu oczekiwania na pierwszą wizytę w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w styczniu 2021 roku w zestawieniu ze styczniem 2020 roku. Optymistyczne dane przekazał na ostatniej sesji Rady Powiatu dyrektor Tomasz Boroński.

- Średni czas oczekiwania do poradni rehabilitacji skrócił się w styczniu tego roku ze 180 do 77 dni w tzw. stanach stabilnych i ze 120 do 44 dni w stanach pilnych. Do poradni chirurgii ogólnej ze 120 dni w stanach stabilnych do 27 dni. Na wizytę do poradni okulistycznej czekało się obecnie średnio 14 dni w stanach stabilnych i 7 dni w stanach pilnych, a przed rokiem było to odpowiednio 60 i 28 dni. Do poradni fizjoterapii czas oczekiwania skrócił się z 327 do 234 dni w stanach stabilnych i z 241 do 101 dni w stanach pilnych - wyliczał dyrektor. 

Dane te są jednak mniej optymistyczne, gdy pytamy o powody takiego skrócenia się kolejek do lekarzy specjalistów. Powodem jest mniejsza liczba skierowań wystawianych do specjalistów i rezygnacje samych pacjentów, którzy w ten sposób robili w kolejce miejsce innym oczekującym.

- Z uwagi na pandemię lekarze w innych przychodniach nie kierowali pacjentów do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej - przyznaje dyrektor Tomasz Boroński. - Drugi powód jest taki, że oczekujący w kolejce pacjenci często sami rezygnowali z wizyty z uwagi na to, że akurat przechodzili przechorowanie na covid-19. Oni mieli potem możliwość powrotu w kolejkę w wybranym terminie, ale często nie zgłaszali się i dlatego przesuwaliśmy pacjentów z dalszych pozycji na liście oczekujących. 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA