REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Skąd taka decyzja, skoro było dobrze?"

Miasto

17 marca burmistrz Wyszkowa rozwiązał umowę o pracę z Iwoną Kozon (na zdj. w środku) - wieloletnią naczelnik wydziału zagospodarowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Wyszkowie. O powody tej nagłej decyzji pytała na ostatniej sesji opozycja.

REKLAMA

- W mediach pojawiła się informacja o odwołaniu pani naczelnik Iwony Kozon. Z doniesień prasowych nie zrozumiałem, jaki był powód rozwiązania umowy za porozumieniem stron z panią naczelnik. Chciałbym uzyskać tę informację - powiedział radny Adam Szczerba. 

Jak uzasadniał: to jest strategiczny wydział.

- Od lat słyszeliśmy, że wykupy, scalanie, sprzedaż gruntów to wzorcowa polityka gminy, a plany zagospodarowania przestrzennego są na odpowiednim poziomie. Skoro rozwiązujemy umowę o pracę, to zakładam, że były jakieś powody. Czy działania na niekorzyść gminy? A jeśli nie było takich przyczyn, to skąd taka decyzja skoro było dobrze? - dopytywał radny opozycji.

- Nic podobnego nie stwierdzam, żadnego działania na szkodę gminy. Proszę nie wyciągać takich wniosków - odparł burmistrz Grzegorz Nowosielski.

Zapewnił, że zmienił się naczelnik, natomiast nie zmienia się polityka gminy.

- Zmiany planów, scalenia, przygotowywanie i sprzedaż gruntów pod usługi - oceniam pozytywnie i nie przewiduję zmiany strategii w tym zakresie - dodał. - Po prostu tak czasami w życiu jest, że dwoje ludzi, którzy ze sobą latami pracują, dochodzi do wniosku, że dalej pracować ze sobą nie chcą i do takiego wniosku doszliśmy z panią naczelnik. Podpisaliśmy za porozumieniem stron rozwiązanie umowy o pracę. Nie będę przytaczał, jak wyglądała rozmowa, po której doszliśmy do wniosku, że należy się rozstać i pani naczelnik doszła do wniosku, że czas zmienić środowisko pracy. 

- To była nagła, szybka decyzja i wydawało mi się, że takie uzasadnienie powinniśmy uzyskać. Rozumiem, że wyczerpał się model współpracy - skomentował Adam Szczerba.

Iwona Kozon odeszła z Urzędu Miejskiego w Wyszkowie po prawie czternastu latach pracy z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę. 17 marca, w którym dowiedziała się od burmistrz o rozwiązaniu z nią umowy o pracę, był ostatnim dniem jej urzędowania. Formalnie - do czerwca - Iwona Kozon jest jeszcze pracownikiem magistratu, gdyż przysługuje jej trzymiesięczny okres wypowiedzenia, w którym została zwolniona ze świadczenia pracy. Burmistrz powierzył jej obowiązki pracownikowi wydziału Agnieszce Kostrzewie i zapowiedział ogłoszenie konkursu na stanowisko naczelnika. 

Po ogłoszeniu swojej decyzji burmistrz nie chciał komentować jej powodów. 

- To, co mieliśmy sobie do powiedzienia, powiedziliśmy sobie w cztery oczy - mówił tylko.

Sprawy nie chciała i nie chce komentować także główna zainteresowana.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Wyszkowiak
Tak oczywiście, przeczytał może ktoś w UM oświadczenia majątkowemani naczelnik, ostatnie 3 lata to same wały, ciekawe jak wybranie z ostatnim oświadczeniem, jestem ciekawy. Jak nic tylko z tym wszystkim do CBA, i zobaczymy politykę spójności w wydziale Pani Kozon jak i reszcie wydziałów z pseudo naczelnikiem Mrozem. Tutaj się jeszcze nadzieje. Pan Burmistrz ewidentnie widać jak chce na siłę to wszystko wyciszyć. Ludzie, rozwiązania umowy za porozumieniem stron i jeszcze pracuje bez świadczenia pracy. Temat do głębszej refleksji.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA