AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Camper przegrał decydujące starcie

Siatkarze Campera Wyszków przegrali w trzech setach z Legią Warszawa w meczu decydującym o awansie do dalszej fazy gier. Wyszkowianie skończyli sezon w najlepszej czwórce II ligi i mogą być z siebie zadowoleni.

W środowy wieczór, 31 marca, wyszkowianie po raz piąty stanęli naprzeciwko siatkarzy Legii Warszawa. Przypomnijmy, że najpierw dwa razy wygrali gracze ze stolicy, potem dwukrotnie górą był Camper. Do wyłonienia zespołu, który będzie grał dalej, było potrzebne piąte starcie.

Wyszkowianie zaczęli mecz znakomicie. Było widać, że są "naładowani" pozytywną energią. Legia weszła w mecz dość bojaźliwie. Jednak z każdą minutą gospodarze zdobywali coraz większą przewagę. Bardzo dobrze spisywali się w polu zagrywki, sprawiając ogromne kłopoty przyjmującym z Wyszkowa. "Wojskowski" szybko zapomnieli o słabym początku i to Camper miał ogromne problemy, aby zdobywać kolejne punkty. Warszawianie wygrali premierową odsłonę 25:12. Jednak pod koniec seta Sławomir Gerymski dał odpocząć kluczowym graczom.

Set numer dwa zaczął się od wyrównanej gry. Po kilku mocniejszych wymianach na trzypunktowe prowadzenie wyszła Legia. Jednak wyszkowianie dzielnie walczyli,aby doprowadzić do remisu. W końcówce tej odsłony Camper doszedł rywala na dwa punkty (19:17), ale potem w grze beniaminka II ligi coś się "zacięło". Gospodarze ponownie zdobyli kilka punktów z rzędu i przy prowadzeniu 23:18 ich wygrana w tej partii nie była zagrożona. Ostatecznie drużyna z Wyszkowa dobiła do 20 punktów, ale to Legia prowadziła w meczu już 2:0.

Trzecie starcie początkowo było wyrównane, ale tylko do stanu 3:3. Potem podopieczni Mateusza Mielnika wypracowali przewagę, której nie roztrwonili do końca spotkania. Siatkarze Campera wyraźnie nie mieli w środę swojego dnia, a szkoda, bo Legia była do ogarnia. Legionisci wygrali w trzecim secie 25:15 i w całym meczu 3:0.

Dla Campera porażka w Warszawie oznacza koniec sezonu. Podopieczni Sławomira Gerymskiego mogą być z siebie zadowoleni. Jako beniaminek dotarli do play-offów, gdzie napsuli sporo krwi siatkarzom Legii Warszawa. Sezon Campera podsumujemy wkrótce.

Legia Warszawa - KS Camper Wyszków 3:0 (25:12; 25:20, 25:15)