REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Milion na halę sportową

Powiat

Powiat Wyszkowski otrzymał 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę obiektu sportowo-edukacyjnego przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" w Wyszkowie. Do tej pory z funduszu Powiat Wyszkowski otrzymał już łącznie ponad 7 mln zł.

REKLAMA

Inwestycja powiatu polegająca na budowie hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" w Wyszkowie oszacowana jest na ponad 10 mln zł. Powiat Wyszkowski złożył wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o 7,5 mln zł dofinansowania. Otrzymał 1 mln zł. I tak powinien się cieszyć, gdyż żadna z gmin Powiatu Wyszkowskiego w tym rozdaniu nie otrzymała rządowego wsparcia. 

Koncepcja dla CEZiU "Kopernik" przewiduje budowę obiektu składającego się z hali sportowej i nowo projektowanego łącznika o łącznej kubaturze ponad 2 tys. m kw. W części sportowej (płyta boiska) budynek będzie jednokondygnacyjny, zaś w części zaplecza i łącznika - dwupiętrowy. Gmach hali będzie podzielony na dwie części: salę sportowo-widowiskową z boiskiem o wymiarach 26x45 m i zaplecze organizacyjno-techniczne o powierzchni prawie 500 m kw. W parterowej części będą ulokowane m.in. szatnie i prysznice dla sportowców, pokoje trenerów i magazynki na sprzęt sportowy a także pomieszczenia techniczne. Na pierwszym piętrze znajdzie się widownia na 260 miejsc siedzących, ogólnodostępne toalety dla kibiców, pomieszczenia rekreacyjne. W nowo powstałym łączniku pomiędzy obecnymi zabudowaniami a nową częścią, znajdzie się strzelnica pneumatyczna z sześcioma stanowiskami. Płytę boiska za pomocą zasłon będzie można podzielić na trzy sektory, co spowoduje, że jednocześnie na hali będzie mogło ćwiczyć kilka grup. Nowy obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda, podjazdy, toalety). Budowa ma się rozpocząć w tym roku.

Ogółem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wyszkowski otrzymał w trzech dotychczasowych naborach ponad 7 mln zł. Większość (6 mln zł) to pieniądze przeznaczone na modernizacje i zakup wyposażenia dla wyszkowskiego szpitala. 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. Głównym celem programu jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. Gminy, powiaty i województwa w całej Polsce otrzymały już łącznie 13,5 mld zł z budżetu państwa. Niestety, jak podkreślają samorządowcy pomijani przy rozdziale pieniędzy, Fundusz nie ma kryteriów oceny i nie wiadomo, na jakich zasadach przyznawane są dotacje. Samorządowcy z wielu miast i gmin mówią wprost, że podział środków odbywa się po linii politycznej (czytaj TUTAJ). 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA