REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowa toyota powiatu

Powiat

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie kupiło nowe auto służbowe - toyotę camry z napędem hybrydowym z 2020 roku. Jak mówi starosta, samochód kosztował poniżej 150 tys. zł, ale dokładnej kwoty nie podaje. Nie wiadomo też, w jakim trybie nastąpił zakup auta, bo w BIP Powiatu Wyszkowskiego nie ma przetargu lub zapytania ofertowego na to zadanie.

REKLAMA

O internetowe pogłoski zapytał na dzisiejszej sesji Rady Powiatu radny Bogdan Pągowski.

- Podobno Starostwo kupiło luksusowe auto, elektryczne. Czy to prawda? Ile środków na to wydano? - pytał radny PSL.

- Nie wiem, co krąży po internecie. Faktycznie mogę potwierdzić, że samochód został zakupiony. Toyota camry, rocznik 2020 r. z napędem hybrydowym. Co mogliśmy wytargować, to wytargowaliśmy. Kwota zakupu jest poniżej 150 tys. zł - poinformował starosta Jerzy Żukowski.

Starosta tłumaczył, że obecny samochód służbowy - citroen z 2011 roku z przebiegiem 200 tys. km - był coraz bardziej zawodny.

- Gdy wprowadzaliśmy to zadanie do budżetu, wydawało nam się, że obecny pojazd spełni jeszcze przez jakiś czas nasze wymogi, że będzie jeszcze służył, ale ostatnio jego działanie nie do końca nas zadowalało. Chociażby awaria pod koniec ubiegłego roku, gdy stanął nam przed mostem - trzeba było go holować. Dwukrotnie w tym roku nie chciał nam odpalić. Trochę nie mieliśmy wyjścia. Koszty naprawy starego samochodu wyniosły przeszło 11 tys. zł przez ostatnie 3 lata - mówił starosta. 

Poinformowal, że kupiona toyota ma napęd hybrydowy - nie elektryczny.

- Samochód elektryczny nie jest. To hybryda w pewien sposób spełniająca wymogi, jeśli chodzi o ochronę środowiska. Zakup elektrycznego samochodu tej klasy to kwota byłaby dwukrotnie wyższa. Poza tym w przypadku elektrycznego samochodu trudne byłoby przemieszczanie się na dłuższych trasach. Dlatego takie pośrednie rozwiązanie - hybryda - powiedział Jerzy Żukowski.

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

60+
Należy zlikwidować powiaty a ich zadania przekazać gminom. Powiaty tylko generują koszta i ciągle zwiększają zatrudnienie chociaż nie ma takiej potrzeby.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA