REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Nie jest tak źle, jak się przedstawia"

Miasto

14 mln zł "wolnych środków" z poprzedniego roku wprowadziła do tegorocznego budżetu gmina Wyszków. Wśród nowych inwestycji znalazły się m.in. przebudowa ul. Św. Mikołaja w Rybienku Nowym, budowa ul. Dolnej na os. Latoszek, czy dotacja na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Kamieńczyk. Znaczącą kwotę gmina musiała także dołożyć do tegorocznej akcji "Zima".

REKLAMA

- Rezygnujemy z planowanego kredytu, wprowadzamy do budżetu "wolne środki" z roku ubiegłego - poinformował na ostatniej sesji Rady MIejskiej skarbnik gminy Dariusz Korczakowski. 

"Wolnych" środków uzbierało się ponad 14 mln zł.

- Po raz kolejny mamy dowód na to, że gdy rozmawiamy o trudnych decyzjach - jak podnoszenie podatków, likwidacja szkół, likwidacja funduszu sołeckiego, bo nie ma pieniędzy - nie jest to do końca prawda. Średnio co trzy miesiące dostajemy kolejną bardzo dużą pulę środków do budżetu, które są do dyspozycji. Mówimy o 14 mln zł. Wpada nam dodatkowa pula "wolnych środków" 14 mln zł! To są duże pieniądze i nie jest tak źle, że musimy podejmować trudne decyzje. Ta sytuacja nie jest taka zła, jak się przedstawia w przypadku tzw. trudnych decyzji - skomentował radny Adam Szczerba. 

Za wprowadzone do budżetu dodatkowe pieniądze gmina zrealizuje kilka nowych inwestycji oraz dołoży do wcześniej planowanych już wydatków.

- Na ul. Św. Mikołaja mamy 0,5 mln zł a było planowane 1 mln zł. Mamy zaprojektowana cała ulicę i wycena kosztorysowa budowy tej ulicy wynosi 1,5 mln zł. Będziemy robić etapami. Na ten moment na połowę tej inwestycji brakuje nam 250 tys. zł. Ale "odpalimy" przetarg tuż po sesji, a na kolejnej dołożymy taką kwotę, jaka wyjdzie z przetargu konieczna do wykonania połowy tej drogi - zapowiedział burmistrz. 

500 tys. zł zaplanowano w budżecie na budowę ul. Letniskowej. 400 tys. zł - na budowę ul. Dolnej na os. Latoszek. Po 20 tys. zł dołożono do budowy ul. Harcerskiej w Wyszkowie oraz ulic w Skuszewie. Dodatkowy, drugi milion złotych, dołożono do modernizacji dróg metodą natrysków (czytaj TUTAJ). Po 50 tys. zł przeznaczono na projekty budowy ulic Ruczajowej i Chabrowej w Wyszkowie. 230 tys. zł przeznaczono w formie dotacji na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Kamieńczyk. 

Aż 674 tys. 501 zł gmina musiała dołożyć do tegorocznej akcji "ZIma". 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Oburzony
Ale wprowadzenie opłaty adiacenckiej, podwyżke podatków, podwyżkę opłat za śmieci, obcięcie dodatków dla nauczycieli przedszkoli, ściskanie dzieci w za licznych klasach, likwidację oddziałów szkolnych, likwidację straży miejskiej, odmowę wykonania wielu inwestycji i wiele innych spraw zawsze tłumaczy się brakiem pieniędzy. A tu proszę - jednak są i to ile?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA