REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Bądź niebieski..."

Nauka

„Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem” - pod takim hasłem uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym brali udział w akcji zorganizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia. W tym roku ze względu na stan epidemii, nie mogliśmy w pełni zamanifestować swojej solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem oraz ich rodzinami. Podjęliśmy jednak wyzwanie. W dniach od 26 do 30 marca uczniowie i nauczyciele SP w Leszczydole Starym ubrani byli na niebiesko, na zajęciach z wychowawcami oglądali i omawiali filmy, które miały na celu podniesienie ich świadomości, budowanie zrozumienia i akceptacji, a także zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób dotkniętych autyzmem. Krótkie filmy zostały także przesłane do rodziców. Ponadto uczniowie wykonali fotografie oraz prace plastyczne w barwach niebieskich.

W akcję bardzo chętnie włączyły się dzieci z oddziału przedszkolnego, ubierając się na niebiesko i wykonując plakaty pod hasłem „Bądź niebieski dla autyzmu”. Wysłuchały również krótkiej pogadanki, przeprowadzonej przez panią Agnieszkę Jeż. Dodatkowo każdy otrzymał niebieski balonik. Nasza wiedza o autyzmie jest wciąż za mała. Wspólnie organizowane działania pozwalają podnosić świadomość społeczną i wspierać osoby z autyzmem.

Źródło: SP w Leszczydole Starym

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówŚwiatowy dzień Świadomości AutyzmuSP w Leszczydole Starym

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA