REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Odpady budowlane wywieziemy sami

Miasto

Raz w roku każdy mieszkaniec gminy Wyszków, który dokonuje tzw. opłaty śmieciowej, mógł skorzystać z odbioru odpadów poremontowych z jego posesji. Po dzisiejszej zmianie regulaminu utrzymania czystości, każdy we własnym zakresie będzie musiał zadbać o dowóz odpadów na teren Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

REKLAMA

Na dzisiejszej sesji Rada Miejska w Wyszkowie pracowała nad aktualizacją i nowelizacją regulaminu utrzymania czystości i porządku. Wśród zmian jest ta dotycząca zagospodarowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych. Chodzi o beton, gruz z rozbiórek i remontów, odpady ceramiczne, elementy wyposażenia. Do tej pory mogły one być odbierane od właściciela nieruchomości poprzez podstawienie specjalnego kontenera i jego odbiór przez podmiot prowadzący Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Właściciel posesji mógł zamówić taki odbiór raz w roku. Drugą możliwością pozbycia się odpadów było bezpłatne przekazanie selektywnie zgromadzonych odpadów budowlanych i rozbiórkowych do PSZOK przez właścicieli nieruchomości po okazaniu dokumentu potwierdzającego uprawnienie do korzystania z Punktu. Według nowych zapisów regulaminu teraz pozostanie mieszkańcom tylko ta możliwość.

- Byliśmy ewenementem w skali chyba kraju, bo w żadnych innych regulaminach nie spotkaliśmy się z takim zapisem o odbiorze odpadów budowlanych z nieruchomości, a to nas kosztuje i wpływa na cenę obsługi PSZOK w przetargach - mówi Robert Garbarczyk, naczelnik wydziału gospodarki komunlanej Urzędu Miejskiego. 

Koszty to jeden z powodów rezygnacji z tej usługi. Poza tym - jak uzasadnia naczelnik - z organizacją odbioru było dużo kłopotów.

- Były problemy z przepełnieniem, z terminami, z ustaleniem lokalizacji a poza tym ilość tych zamówień była niewielka - mówi Robert Garbarczyk.

W 2020 roku gmina wydała 600 zezwoleń na dostarczenie odpadów budowlanych do PSZOK. W tej liczbie są zarówno dowozy odpadów realizowane "na własną rękę" jak też i te z wykorzystaniem podstawionych na posesje kontenerów (gmina nie prowadzi oddzielnej ewidencji tych usług). 

Jak zapewnia naczelnik wydziału, zlecenia przyjete do tej pory na realizację odbioru odpadów z miejsca zamieszkania zostaną zrealizowane. Urzęd nie będzie natomiast przyjmowął nowych zamówień na kontenery. 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA