REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Tak się tnie przy Kościuszki

Miasto

Coraz bardziej "łyso" robi się przy ul. Kościuszki w Wyszkowie. Najpierw Generalna Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad a teraz Komenda Powiatowa Policji dokonały wycinki drzew na swoim terenie za zgodą Urzędu Miejskiego. "Zagrażają bezpieczeństwu" - to najczęstszy zarzut wobec drzew.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Jako pierwsza o zgodę na wycinkę drzew przy ul. Kościuszki wystąpiła do gminy Wyszków GDDKiA. "Pod topór" poszło kilka drzew w okolicy ronda ks. Stanisława Szulca - vis a vis parku. Po wycince odsłoniły się niezagospodarowane działki i budynki handlowo-usługowe z całą pstrokacizną szyldów i tablic reklamowych. Na odcinku od restauracji Romero do ronda i dalej w stronę wiaduktu nie ma w tej żadnego drzewa. GDDKiA tłumaczyła potrzebę wycinki potrzebą poprawy widoczności bezpieczeństwa na drodze. Korony drzew latem zasłaniały tablice informacyjne przy drodze krajowej. 

W ostatnich dniach wycinki za zgodą urzędu dokonała także Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie. Ścięto pięć pokaźnych świerków z siedmiu, jakie rosły wzdłuż budynku Policji (w galerii zamieszczamy zdjęcia sprzed i po wycince). Powodem wycinki była także troska o bezpieczeństwo - pieszych, rowerzystów i samochodów na pobliskim parkingu.

- Te drzewa schły a gałęzie spadały na chodnik i stwarzały zagrożenie. Wycinkę poprzedziła ocena drzewostanu przez specjalistę z tego zakresu - mówi Damian Wroczyński z KPP w Wyszkowie.

Zapewnia, że Policja w miejsce wyciętych drzew zasadzi nowe. 

Wśród argumentów osób, które za wycinkę odpowiadają, pada często, że przeznaczone do usunięcia drzewa "były brzydkie, wątłe, średniej jakości". Należy zadać sobie pytanie, czy bez nich krajobraz wygląda lepiej? 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

RODO
Wszyscy protestują podczas wycinania drzew w miejscach publicznych, a na własnej działce wycinka im nie przeszkadza. Skoro tak kochacie drzewa to proszę sadzić u siebie.
Max
Tak się tnie w całym Wyszkowie! To jest oburzające dlaczego gmina na to pozwala???
Widzący
No tak, te STRASZNE, NIEBIEZPIECZNE drzewa, które wychodzą na jezdnie i chodniki i atakują przechodniów i kierowców !!! Problem polega niestety na tym, że o drzewa na terenie Wyszkowa nie dba się odpowiednio, a potem wycinkę tłumaczy się kwestiami estetyki lub zagrożenia bezpieczeństwa, do którego ten brak opieki się przyczynia :(

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA