REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zostaje okrojona interna

Powiat

Od piątku 26 marca z 46 do 60 ma wzrosnąć liczba łóżek tzw. covidowych w wyszkowskim szpitalu. Zostaną one dodatkowo ulokowane na oddziałach pediatrycznym i wewnętrznym. Interna będzie nadal przyjmowała pacjentów z innymi schorzeniami.

REKLAMA

Oddział covidowy istnieje w wyszkowskim szpitalu od października ubiegłego roku. Początkowo liczył 26 łóżek. Od jutra, 26 marca, liczba stanowiska dla pacjentów z covid-19 ma wzrosnąć do 60 - taka jest decyzja wojewody. W drodze negocjacji zmniejszył on oczekiwania względem wyszkowskiego SPZZOZ, gdzie jeszcze wczoraj nakazywał utworzenie 68 stanowisk covidowych. Dyrekcja szpitala odwołała się od tej decyzji. W drodze negocjacji stanęło na 60 łóżkach - już nie tylko kosztem oddziału kardiologii i ortopedii, ale także części oddziału wewnętrznego i pediatrii.

- Na oddziale kardiologicznym będzie 30 łóżek covidowych, na pododdziale urazowo-ortopedycznym - 14 łóżek, na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii - 4, na oddziale pediatrycznym - 6 i na oddziale wewnętrznym - 6 łóżek - wylicza dyrektor Tomasz Boroński. - Gdybyśmy mieli wykonać decyzję wojewody o 68 łóżkach, to musielibyśmy zamknąć oddział wewnętrzny. Na szczęście nie musimy podejmować decyzji o wyłączeniu oddziału chorób wewnętrznych i przekształceniu w całości w covidowy. Wyłączonych zostanie tam tylko 6 łóżek, które i tak służyły do pretriażu podejrzanych.

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest dramatyczna. Ostatniej doby odnotowano rekordowy przyrost zakażeń - o ponad 34 tysiące a także 520 zgonów. Dlatego od 27 marca obowiązywać będą nowe obostrzenia - czytaj TUTAJ

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA