REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gmina pomoże ósmoklasistom

Nauka

Dodatkowe zajęcia z przedmiotów egzaminacyjnych sfinansuje Gmina Wyszków dla uczniów klas VIII szkół podstawowych. W sumie zaplanowano dodatkowo 630 godzin dydaktycznych. Gmina chce w ten sposób wesprzeć przystępujących do egzaminu uczniów klas VIII. Koszt dodatkowych godzin to około 44 tys. zł. 

REKLAMA

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych pozostają w trybie nauki zdalnej. Zgodnie z aktualnymi reżimami sanitarnymi, gminne szkoły uruchomiły konsultacje stacjonarne z przedmiotów egzaminacyjnych dla ósmoklasistów. Wsparcie dydaktyczne zapewnia Gmina Wyszków, finansując godziny dydaktyczne z tych przedmiotów, które objęte będą egzaminem. Burmistrz pozostawił dyrektorom dysponowanie przyznaną pulą godzin, wedle potrzeb każdej ze szkół. Wszystko po to, by możliwie najlepiej przygotować uczniów klas ósmych do tego ważnego egzaminu. 

Gmina Wyszków ma już doświadczenie w organizowaniu dodatkowego wsparcia uczniów przed egzaminami. Dwa lata wcześniej, dla łagodzenia skutków wprowadzanej reformy edukacji, organizowany był specjalny kurs dla uczniów kończących szkoły podstawowe w trybie ośmioklasowym (wraz z nimi do szkół średnich aplikowali wtedy absolwenci gimnazjów). Zajęcia cieszyły się wówczas dużym zainteresowaniem i wysoką oceną. 

Ze względu na ograniczenia pandemiczne organizowanie wspólnych kursów dla uczniów gminnych szkół nie jest możliwe, dopuszczalne są natomiast zajęcia w małych grupach i z tego rozwiązania gmina korzysta, finansując dodatkowe lekcje z przedmiotów egzaminacyjnych. 

Źródło: Gmina Wyszków

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Widze że nasza radna chodzi codzenie do szpitala pewnie jest cieszko chora
Donos
Musimy wymagać więcej (cz. 2)
Ciekawy artykuł. Młodzi ludzie z pomysłami .Tak trzymać
Danuta
Oczka nie udało się uratować. Iga walczy o lepsze życie!
Z całego serca życzę zdrowia i sił dla Igi i jej rodziny! Uderzyło mnie jednak to zdanie: "Dzieci bywają okrutne". Właśnie. Dlaczego? Ludzie róbmy wszystko, aby nigdy w życiu naszym dzieciom nie przyszło nawet do głowy, żeby się z kogoś słabszego, innego wyśmiewać. Dlaczego taka śliczna Igusia, która się tyle nacierpiała, miała by jeszcze cierpieć? Nie możemy na to pozwolić. Ludzie uwrażliwiajmy nasze dzieci i sami dawajmy im przykład.
Anka
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA