REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"O życiu kultury w małym mieście" - zapraszamy na debatę

Kultura

24 marca zaplanowana jest druga z cyklu „Lokalnych dyskusji o mieście otwartym”. Tym razem organizator - Obie Strony Miasta - zaprasza na rozmowę o wyszkowskiej kulturze.

REKLAMA

"Przywróci nam zdolność i lotu, i mocy - o życiu kultury w małym mieście" - debata pod tym hasłem odbędzie się 24 marca o godz. 18.30 w Galerii PeKaP (budynek poczekalni dworca PKP w Wyszkowie). Wstęp wolny.

- Tym razem skupimy się na kwestii kultury w naszym mieście: jaka jest jej kondycja, znaczenie, jak można ją rozwijać itp. Swoich gościnnych progów tym razem użycza nam Galeria „PeKaP” - zapowiadają organizatorzy.

Dyskusja będzie transmitowana na fp Obie Strony Miasta, więc będzie możliwość zadawania pytań w czasie jej trwania. Zachęcamy także do śledzenia wydarzenia, gdyż będzie na nim w najbliższych tygodniach poruszonych kilka ciekawych zagadnień. "Tuba Wyszkowa" patronuje wydarzeniu. 

Pierwsza z cyklu debat organizowanych przez Obie Strony Miasta odbyła się w sierpniu ubiegłego roku i dotyczyła tematu wykorzystania rzeki Bug dla mieszkańców Wyszkowa i okolic. Obszerna relacja dostępna jest TUTAJ

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

WeraDe
kto będzie dyskutowal i z kim? Będzie ktoś z gminy lub ktoś, kto ma coś madrego do powiedzenia na temat dyskusji? Czy tylko znów zadufani w sobie, znajacy sie na wszystkim Panowie z OSM?
!
Powinien być ktoś z gminy! to oni powinni się wypowiadać. Proponuje dyrektora woku. Może przy okazji powie za co dostał kolejne 10 tys.
Belani
A czemuż to dyskusja o kulturze nie odbywa się w Domu Kultury?
Życzliwy.
O jakiej Kulturze chcecie rozmawiać? O zamkniętym Domu Kultury i jego wybitnym dyrektorze, który wyrzucił 37-letnią Sylabę? A swoją drogą gdzie był ten wrażliwy na kulturę OSM, gdy Kowalski pastwił się nad Rewią i jej instruktorami ? Jesteście hipokrytami.! A może o festiwalu disco-polo na stadionie ? Zenek już jest gwiazdą w TVP - pora byśmy mieli swoją własną, lokalną.... Itd. Itp.
Do zyczliwego
Miejmy nadzieje, że na tej debacie zostanie poruszona sprawa Sylaby i to, w jaki sposób potraktowano zespół z takim dorobkiem artystycznym. Że człowiek na stanowisku DYREKTORA OŚRODKA KULTURY - który powinien rozdawać karty, jeśli chodzi o ofertę spędzania wolnego czasu, ofertę zajęc dla dzieci, młodzieży itd. Zamyka ośrodek na cztery spusty i jeszcze jest z tego dumny! Bo wreszcie nikt nic od niego nie chce i nie musi odpowiadać na ciężkie dla niego pytania. Obecnie wyszkowski ośrodek nie ma NIC do zaoferowania mieszkańcom! Najsłabsza i najbiedniejsza oferta zajęc dla dzieci w całym powiecie! Wstyd ! Po co taki dyrektor! Jak on nie ma nic do zaoferowania mieszkańcom! A pani naczelnik gdzie jest ? Za co te nagrody ? Jak oboje nic nie robią!
Glos
Do życzliwego: Sylaba to nie kultura, to rozrywka w czystym wydaniu. Dlaczego ktoś miałby jej bronić w kontekście kultury? Co do reszty komentarza zgoda. ośrodek nie ma nic do zaoferowania ale czy tam była sylaba czy nie to i tak niewielka w tym zakresie różnica
Życzliwy.
Do Głosu: Proszę się nie kompromitować. Zamilcz Głosie i wstydu oszczędź !
moja myśl
Każdy ma prawo do swojego głosu. Głos też. Ale nawet jeśli (jak widać daleki od tematu, na który się wypowiada) Głos uważa Sylabę za czystą rozrywkę (co jest dziwne), to szeroko rozumiana rozrywka także mieści się w sektorze szeroko rozumianej kultury. Niestety wielu boli, że Sylaba jest immamentną częścią lokalnej kultury. Tak jest i zapewne, patrząc na ilość zwolenników zespołu, tak będzie. I to mimo usilnych starań wielu w tym mieście osób, które szerzą tezę "Sylaba po wyjściu z hutnika się nie podniesie". W ogóle nie dziwi mnie, że na hasło kultura i perspektywę rozmowy o jej obecnej kondycji od razu ludzi mówią "SYLABA". I to też powinno dać Głosowi do myślenia. Wyrzucenie z zespołu dziecięcego z domu kultury to sprawa bez precedensu! A jak dodamy do tego kilkudziesięcioletnią twórczość zespołu, jego nagrody czy zasługi dla miasta, które zostały publicznie zdeptane przez gminę, to każdy Głos, oczywiście po głębszym zastanowieniu się, bo to wymaga refleksji, dwa razy się zastanowi
moja myśl
zanim słowem-kamieniem w Sylabę znów wymierzy.
sema4
Dajcie spokój temu Kowalskiemu, bo on ze strachu na te debate nie przyjdzie. A swoja droga, jego nieobecnosc takze bedzie bardzo wymowna. Takze Mariusz - trzymaj sie, i tak i tak bedzie źle

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Widze że nasza radna chodzi codzenie do szpitala pewnie jest cieszko chora
Donos
Musimy wymagać więcej (cz. 2)
Ciekawy artykuł. Młodzi ludzie z pomysłami .Tak trzymać
Danuta
Oczka nie udało się uratować. Iga walczy o lepsze życie!
Z całego serca życzę zdrowia i sił dla Igi i jej rodziny! Uderzyło mnie jednak to zdanie: "Dzieci bywają okrutne". Właśnie. Dlaczego? Ludzie róbmy wszystko, aby nigdy w życiu naszym dzieciom nie przyszło nawet do głowy, żeby się z kogoś słabszego, innego wyśmiewać. Dlaczego taka śliczna Igusia, która się tyle nacierpiała, miała by jeszcze cierpieć? Nie możemy na to pozwolić. Ludzie uwrażliwiajmy nasze dzieci i sami dawajmy im przykład.
Anka
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA