REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gastronomia zwolniona z koncesji

Miasto

Rada Miejska w Wyszkowie zdecydowała o zwolnieniu właścicieli lokali gastronomicznych z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych w 2021 roku. Nie będzie to jednak ulga za cały rok.

REKLAMA

Podjęcie przez Radę uchwały umożliwi udzielenie pomocy przedsiębiorcom, którzy posiadają ważne zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. W wyniku nałożonych przez rząd ograniczeń, mających na celu przeciwdziałanie pandemii COVID-19, przedsiębiorcy Ci objęci zostali zakazem prowadzenia stacjonarnej działalności, co nie zdejmowało z nich ustawowego obowiązku dokonania opłaty za korzystanie z zezwoleń. 

Zgodnie z uchwałą, przedsiębiorcom, którzy wnieśli opłatę jednorazowo do końca stycznia 2021r., przyznaje się zwrot części wniesionej opłaty, odpowiednio:

1) w przypadku opłat wniesionych zgodnie z art. 11¹ ust.7 ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, zwraca się II i III ratę opłaty należnej w 2021r.;

2) w przypadku opłat wniesionych zgodnie z art. 11¹ ust. 8 ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, zwraca się część opłaty należnej za okres od 1 maja 2021r. do dnia obowiązywania zezwolenia.

Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy opłacili koncesję do 31 stycznia za cały rok z góry otrzymają zwrot II i III raty. Ci, którzy płacą w ratach, otrzymają zwolnienie z II i III raty. Lokale, którym koncesja wygasa w trakcie roku, mogą liczyć na zwrot opłaty za okres od 1 maja do końca obowiązywania zezwolenia (jeśli zapłacili z góry całość opłaty).

Obecnie na terenie gminy Wyszków zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży posiada 24 przedsiębiorców.  

Jak szacuje Urząd Miejski w Wyszkowie, kwota z tytułu zwrotu opłaty wyniesie 7 tys. 500 zł, zaś z tytułu zwolnienia z opłaty - około 20 tys. zł. 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Widze że nasza radna chodzi codzenie do szpitala pewnie jest cieszko chora
Donos
Musimy wymagać więcej (cz. 2)
Ciekawy artykuł. Młodzi ludzie z pomysłami .Tak trzymać
Danuta
Oczka nie udało się uratować. Iga walczy o lepsze życie!
Z całego serca życzę zdrowia i sił dla Igi i jej rodziny! Uderzyło mnie jednak to zdanie: "Dzieci bywają okrutne". Właśnie. Dlaczego? Ludzie róbmy wszystko, aby nigdy w życiu naszym dzieciom nie przyszło nawet do głowy, żeby się z kogoś słabszego, innego wyśmiewać. Dlaczego taka śliczna Igusia, która się tyle nacierpiała, miała by jeszcze cierpieć? Nie możemy na to pozwolić. Ludzie uwrażliwiajmy nasze dzieci i sami dawajmy im przykład.
Anka
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA