REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Sytuacja zbliża nas do wejścia w spór zbiorowy" - oświadczenie Zarządu NSZZ Solidarność w PEC Wyszków

Miasto

Negocjacje płacowe w PEC Wyszów stanęły w martwym punkcie. Po wtorkowym spotkaniu z prezesem zarządu Ireneuszem Mroczkiem oraz burmistrzem Wyszkowa Grzegorzem Nowosielskim Zarząd NSZZ "Solidarność" w PEC wydał oświadczenie wskazujące na możliwe zaostrzeżenie sytuacji i groźbę strajku w miejskiej spółce.

REKLAMA

Wyszków 16.02.2021r.

Oświadczenie

"W dniu 16.02.2021 r. w siedzibie PEC w Wyszkowie przy ul. Przemysłowej 4 odbyło się spotkanie prezesa PEC Ireneusza Mroczka, burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego oraz zarządu OZ NSZZ "Solidarność" w PEC Wyszków. Na spotkaniu strona związkowa poinformowała burmistrza o wielu nieprawidłowościach w spółce i podważaniu przez prezesa zapisów Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy podając konkretne fakty. Została podjęta próba negocjacji zapisów Układu Zbiorowego, która zakończyła się fiaskiem. Propozycje zaprezentowane przez prezesa PEC były nie do przyjęcia przez stronę związkową. Zawierały one bardzo niekorzystne dla pracowników zmiany w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy. Propozycja podwyżek płac była nieadekwatna do strat, które ponieśliby pracownicy w wyniku utraty kluczowych zapisów Układu Zbiorowego.

Zarząd OZ NSZZ "Solidarność" w PEC Wyszków chce poinformować, że trwający od kilku miesięcy konflikt prezesa z załogą PEC był wywołany i jest eskalowany przez zarząd PEC w osobie p. Ireneusza Mroczka. Dzisiejsze spotkanie zainicjowały związki zawodowe reprezentujące załogę w trosce o dobro spółki oraz odbiorców ciepła. W ostudzeniu napiętej atmosfery w PEC załoga widzi kluczową rolę właściciela strategicznej dla miasta spółki w osobie burmistrza Wyszkowa p. Grzegorza Nowosielskiego. Czekamy na jego stanowisko w kwestii rozwiązania tego problemu po zapoznaniu się z argumentami obu stron. 

Jednocześnie mamy nadzieję, że burmistrz nie będzie biernie przyglądał się nieprawidłowościom w podległej mu spółce, gdyż sytuacja zbliża nas do wejścia w spór zbiorowy".

Zarząd NSZZ "Solidarność" w  PEC w Wyszkowie

***

Więcej o konflikcie płacowym w PEC Wyszków przeczytasz TUTAJ
 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Forte
Nieprawidłowości ??? Niech wypowie się w tej sprawie burmistrz czemu z tym nic nie robi ???
helena
Nie ustępujcie ludzie z PEC! Całe miasto Wam kibicuje, że może chociaż Wam się z tymi złymi ludźmi z urzędu uda. Bo to są po prostu źli ludzie. Mogą o sobie złotymi literami mówić, nic to nie da, historia tego miasta zapamięta Was jak najgorzej i nic tego nie zmieni.
Finase
Jak to możliwe że spółki przynoszącej miliony złotych dochodu nie stać na podwyżki dla 40 osób? Czyżby nie starczyłoby wtedy dla burmistrza Nowosielskiego i prezesa Mroczka na premie, że tak walczą o te kilka tysięcy złotych?
Wodnik
Burmistrz pewnie potrzebuje pieniędzy na nagrody dla prezesów spółek miejskich. Ludzie z PEC nie dajcie się! Strajkujcie!!!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Widze że nasza radna chodzi codzenie do szpitala pewnie jest cieszko chora
Donos
Musimy wymagać więcej (cz. 2)
Ciekawy artykuł. Młodzi ludzie z pomysłami .Tak trzymać
Danuta
Oczka nie udało się uratować. Iga walczy o lepsze życie!
Z całego serca życzę zdrowia i sił dla Igi i jej rodziny! Uderzyło mnie jednak to zdanie: "Dzieci bywają okrutne". Właśnie. Dlaczego? Ludzie róbmy wszystko, aby nigdy w życiu naszym dzieciom nie przyszło nawet do głowy, żeby się z kogoś słabszego, innego wyśmiewać. Dlaczego taka śliczna Igusia, która się tyle nacierpiała, miała by jeszcze cierpieć? Nie możemy na to pozwolić. Ludzie uwrażliwiajmy nasze dzieci i sami dawajmy im przykład.
Anka
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA