REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Przysłowia mądrością narodu"

Nauka

W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się konkurs pn. „Przysłowia mądrością narodu” z TIK. Celem konkursu było szerzenie wiedzy o polskich przysłowiach, sprawdzenie znajomości polskich przysłów, zachęcenie do wzbogacenia swojej wiedzy o przysłowiach, uświadomienie uczniom, że przysłowia są elementem kultury narodu i skarbnicą wiedzy oraz motywowanie do samokształcenia (czytanie księgi polskich przysłów).

Galeria zdjęć


REKLAMA

Ze względu na obostrzenia sanitarne konkurs odbył się w kilku grupach. Pomimo utrudnień wzięło w nim udział 20 uczniów z klas: II a, II b, IV b, IV - VI a, VI b, VII - VIII a, VIII c, I PP oraz III PP. Każdy z uczestników musiał wykazać się wiedzą z zakresu znajomości polskich przysłów i powiedzeń, i prawidłowo odpowiedzieć na pytania multimedialnego quizu oraz rozwiązać test z zadaniami otwartymi i zamkniętymi. Oczywiście zadania były dostosowane do możliwości i umiejętności poszczególnych uczniów. Uczestnicy konkursu spisali się na przysłowiowy medal - byli świetnie przygotowani i poradzili sobie znakomicie z zadaniami konkursowymi, dlatego też wszyscy uzyskali wyróżnienia i otrzymali nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom za udział w konkursie i gratulujemy. 

Źródło: ZSS w Brańszczyku

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


BrańszczykZSS w Brańszczyku„Przysłowia mądrością narodu”

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Widze że nasza radna chodzi codzenie do szpitala pewnie jest cieszko chora
Donos
Musimy wymagać więcej (cz. 2)
Ciekawy artykuł. Młodzi ludzie z pomysłami .Tak trzymać
Danuta
Oczka nie udało się uratować. Iga walczy o lepsze życie!
Z całego serca życzę zdrowia i sił dla Igi i jej rodziny! Uderzyło mnie jednak to zdanie: "Dzieci bywają okrutne". Właśnie. Dlaczego? Ludzie róbmy wszystko, aby nigdy w życiu naszym dzieciom nie przyszło nawet do głowy, żeby się z kogoś słabszego, innego wyśmiewać. Dlaczego taka śliczna Igusia, która się tyle nacierpiała, miała by jeszcze cierpieć? Nie możemy na to pozwolić. Ludzie uwrażliwiajmy nasze dzieci i sami dawajmy im przykład.
Anka
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA