REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dodatkowe lekcje pomocą dla maturzystów

Nauka

Zarząd Powiatu Wyszkowskiego postanowił przeznaczyć ponad 35 tys. zł na dodatkowe zajęcia dla uczniów, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów maturalnych. Z 550 godzin fakultetów w trybie stacjonarnym będą mogli skorzystać wszyscy tegoroczni maturzyści uczęszczający do szkół średnich prowadzonych przez powiat wyszkowski.

REKLAMA

Wieńczący naukę w szkole średniej egzamin maturalny to jeden z najważniejszych podczas całej ścieżki edukacji. Od przystępujących do matury wymaga się odpowiedniego przygotowania, bowiem wyniki egzaminu w dużej mierze decydują o dostaniu się na studia czy o dalszej ścieżce zawodowej. Tradycyjnie w każdej ze szkół uczniowie ostatnich klas szkół średnich mieli możliwość skorzystania w szkole z fakultetów i osobistych spotkań z pedagogami tak, by jeszcze lepiej mogli przygotować się do egzaminu dojrzałości. Z uwagi na przejście szkół średnich w tryb nauki zdalnej z uwagi na pandemię koronawirusa, bezpośredni kontakt uczniów z nauczycielami i rówieśnikami a także możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z pedagogami został ograniczony.

Naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców, pedagogów i dyrekcji placówek postanowił wyjść zarząd powiatu i zdecydował, że w każdej ze szkół, dla której jest organem prowadzącym odbędą się dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury. W ścisłym reżimie sanitarnym, w małych grupach wszyscy maturzyści z I LO, ZS nr 1 i CEZiU "Kopernik" będą mogli skorzystać z konsultacji w trybie stacjonarnym podczas których uzupełnią i poszerzą swoją wiedzę z przedmiotów, które będą zdawać na maturze. Spotkania będą odbywały się po zajęciach, które uczniowie realizują w ramach programu nauczania, popołudniami i w weekendy.

- Mamy nadzieję, że dodatkowe zajęcia pozwolą naszym maturzystom na jeszcze lepsze przygotowanie się do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu - mówi wicestarosta Leszek Marszał. - Zarząd postanowił, że przeznaczy dodatkowe środki finansowe dla szkół, by mogły zorganizować nadprogramowe zajęcia, by nasi uczniowie na indywidualnych konsultacjach otrzymali dodatkową dawkę wiedzy i rozwiali wszystkie swoje wątpliwości związane z zagadnieniami maturalnymi. Nie mam wątpliwości - dodaje Leszek Marszał - że kadra pedagogiczna w naszych szkołach należycie przygotowuje uczniów do egzaminu dojrzałości, jednak jak dobrze wiemy, tryb nauki zdalnej, w której funkcjonujemy od niemal roku, nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. To będzie dobra inwestycja w naszą młodzież.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie do dyspozycji będą mieli 200 godzin dodatkowych lekcji z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego, uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie skorzystają z 200 godzin zajęć z j. polskiego, j. angielskiego i matematyki oraz dodatkowo z historii i geografii natomiast abiturienci I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie do dyspozycji będą mieli 150 godzin fakultetów z obowiązkowych przedmiotów maturalnych, a także z fizyki i biologii.

- Podział przedmiotów pomiędzy poszczególne placówki wynika z zapotrzebowania, które zgłosili dyrektorzy szkół po analizie liczby uczniów i liczby zdających poszczególne przedmioty na maturze w każdej ze szkół a także po konsultacjach przeprowadzonych z nauczycielami i uczniami - wskazuje naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Agnieszka Deptuła. - Spotkania w szkołach będą odbywały się przy zachowaniu ścisłych reżimów sanitarnych, w grupach, po zajęciach obowiązkowych, głównie popołudniami i w soboty. Uruchomimy je już niebawem tak, by w zdążyć zrealizować przyznane przez zarząd godziny konsultacji do momentu rozpoczęcia matur.

W maju tego roku do egzaminu maturalnego przystąpi łącznie 500 uczniów z I LO, ZS nr 1 i CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie.

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Widzę Daro że jednak na Stare lata pójdziesz pierdzic w pasaki czego Ci życzę medo razen teściową ????
Bunio
Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Paskudny charakter baby wszystkich okradla udaję niewinno som jeszcze dwie sprawy w sadze jedna oszukali człowieka na 1,200,000zl a druga za śmieci zobaczymy co dalej
Ożarów
Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Teściowa jest taka sam jak Darus. Swoją pozycję wykorzystywał do tuszowania spraw. Jak się sprawy skomplikowaly i idą wyroki to Darus winien.. Darus niech się pochwali swoimi sprawami i wyrokami za oszustwa. To kartek w drukarce by zabrakło... Taka wesoła rodzinka.
Michal
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Piątek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Aurory, Fryderyka, Oliwii

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA