REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rodzaje szaf na broń - na co zwrócić uwagę?

Kącik Prasowy

Broń zawsze musi być przechowywana w bezpiecznym miejscu i w bezpieczny sposób. Do broni nie może bowiem mieć dostępu żadna niepowołana osoba. Dlatego też, aby móc posiadać broń konieczny jest zakup specjalnej szafy lub sejfu. Szafa spełniać musi określone wymagania i normy. Przede wszystkim musi być to szafa posiadająca przynajmniej klasę bezpieczeństwa S1. Posiadać musi także certyfikat wydany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Na rynku dostępne są różne szafy na broń. Warto zatem wiedzieć na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

REKLAMA

Właściwe przechowywanie broni

Broń zawsze musi być we właściwy sposób zabezpieczona. Dlatego też, jak wspomniano, do jej przechowywania konieczna jest szafa na broń S1 np firmy Polaszek. Co ważne, szafę na broń posiadać trzeba już w momencie odbioru pozwolenia na broń. Oznacza to, że szafę wybrać trzeba i zakupić jeszcze przed fizycznym otrzymaniem pozwolenia na broń. Jeśli nie posiada się odpowiedniej szafy nie otrzyma się pozwolenia na broń. Szafy pancerne na broń muszą posiadać klasę bezpieczeństw na poziomie przynajmniej S1. Na rynku dostępne są szafy o różnej wielkości. Pozwalają na przechowywanie od kilku do kilkunastu sztuk broni. Co ważne, w przypadku posiada 50 sztuk broni lub więcej, ta przechowywana musi być w magazynie broni.

Rodzaje szaf na broń

Dostępne na rynku szafy na broń różnią się pod wieloma względami. Po pierwsze, wskazań można tu na rodzaj można tu na wielkość szaf na broń. Ta dostosowana powinna być do posiadanego rodzaju broń. Myśliwi, korzystający z broni długiej, wybrać powinni szafę o głębokości przynajmniej 350 mm. Taka szafa pancerna na broń myśliwską pozwoli na swobodne przechowywanie broni długiej. Z kolei strzelcy sportowi wybrać powinni taką szafę, która posiada odpowiednio dużo uchwytów na broń krótką. Ważne jest także, aby szafa posiadała skarbczyk na amunicję. Skarbczyki także różnią się wielkością i pojemnością. Oczywiście szafy różnią się od siebie także swoim wyglądem. Oznacza to, że każdy możne znaleźć taką szafę, która idealnie pasować będzie pod konkretny gust.

Rodzaje zabezpieczeń w szafach na broń

Jednym z kluczowych elementów każdej szafy na broń jest zamek. Dobrym zabezpieczeniem może być choćby trzykrotny mechanizm ryglowy. Takie zabezpieczenie posiada szafa Novcan G3 S1 4, pozwalająca na przechowywanie czterech sztuk broni. Inny skutecznym zabezpieczeniem są także drzwi do szafy odporne na działanie destrukcyjne bądź drzwi posiadające zabezpieczenie przed wyrwaniem bądź wepchnięciem do środka. W takim przypadku dostanie się do broni umieszczonej w szafie przez osobę niepowołaną jest praktycznie niemożliwe. Ważny jest również rodzaj zamontowanego zamka w szafie. Najczęściej jest to zamek kluczykowy. Dostępne są również szafy na broń z zamkami elektronicznymi oraz szyfrowymi.

Odpowiedni wybór szafy na broń jest niezwykle ważny. Musi z jednej strony zapewniać odpowiednie bezpieczeństwo, z drugiej musi być także praktyczna i funkcjonalna. Dlatego przed zakupem ważne jest, aby dokładnie przemyśleć ile sztuk broni chce się przechowywać w szafie pancernej na broń. Dzięki temu nie trzeba będzie po krótkim czasie kupować nowej, większej szafy.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Widze że nasza radna chodzi codzenie do szpitala pewnie jest cieszko chora
Donos
Musimy wymagać więcej (cz. 2)
Ciekawy artykuł. Młodzi ludzie z pomysłami .Tak trzymać
Danuta
Oczka nie udało się uratować. Iga walczy o lepsze życie!
Z całego serca życzę zdrowia i sił dla Igi i jej rodziny! Uderzyło mnie jednak to zdanie: "Dzieci bywają okrutne". Właśnie. Dlaczego? Ludzie róbmy wszystko, aby nigdy w życiu naszym dzieciom nie przyszło nawet do głowy, żeby się z kogoś słabszego, innego wyśmiewać. Dlaczego taka śliczna Igusia, która się tyle nacierpiała, miała by jeszcze cierpieć? Nie możemy na to pozwolić. Ludzie uwrażliwiajmy nasze dzieci i sami dawajmy im przykład.
Anka
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA