REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Zajmują Państwo szczególne miejsce w moim sercu"

Miasto

mówiła Agata Kornhauser-Duda do dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. Prezydentowa spotkała się online z Edytą Jarosz.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Pierwsza Dama rozmawiała online z dyrektor Ośrodka, panią Edytą Jarosz, a do spotkania dołączyła nastoletnia Wiktoria Szulkowska, którą Pani Prezydentowa poznała podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim w 2015 roku. Ta wyjątkowa młoda artystka, u której zdiagnozowano autyzm, zaprezentowała tu wówczas swoje prace. Portret, który wykonała przed kilkoma laty do dziś zdobi galerię Małżonki Prezydenta. 

Podczas wirtualnego spotkania panie rozmawiały o trudnej rzeczywistości w czasie pandemii, szczególnie wyzwaniach edukacji i rehabilitacji w dobie koronawirusa oraz o powrocie do stacjonarnej nauki ze względu na szczególną uwagę i troskę, których potrzebuje każdy z uczniów, a których nie sposób zapewnić online.

Dyrektor Jarosz opowiadała także o codziennej działalności ośrodka, wprowadzonych po wybuchu pandemii środkach ostrożności, koniecznym wsparciu udzielanym przez wychowawców rodzicom i uczniom w czasie izolacji oraz podejmowanych w ostatnich miesiącach mimo koronawirusa inicjatywach. Wśród tematów dzisiejszego spotkania pojawiła się kwestia edukacji włączającej – potrzebie i możliwościach integracji niepełnosprawnych i pełnosprawnych oraz szkolenia nauczycieli w tym zakresie, m.in. w specjalnie tworzonych do tego centrach oraz dalszego rozwoju absolwentów ośrodka, którzy dzięki zdobytym tu umiejętnościom, mogą podejmować pracę. 

- Zajmują Państwo szczególne miejsce w moim sercu - mówiła Agata Kornhauser-Duda, wspominając ostatnią wizytę w Wyszkowie. - To ośrodek, który wspaniale funkcjonuje, ma zaangażowanych wychowawców; mają Państwo wspaniałe warunki, by wychowankowie jak najlepiej się rozwijali - podkreślała Pierwsza Dama.

W 2016 roku Małżonka Prezydenta odwiedziła Wyszków, gdzie miała możliwość zapoznania się z różnymi formami pracy z dziećmi z niepełnosprawnością, m.in. lekcjami nauczania zintegrowanego najmłodszych z autyzmem. W styczniu 2019 na zaproszenie Pierwszej Damy rodzice, uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego gościli w Pałacu Prezydenckim na Jasełkach i świątecznym spotkaniu.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie jest placówką dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, głębokim, ze sprzężeniami, a także autyzmem oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Placówka zapewnia kształcenie i opiekę we wszystkich typach szkół. Misją SOSW w Wyszkowie jest taka stymulacja każdego dziecka, aby było ono w jak największym stopniu niezależne od otoczenia, by mogło się rozwijać na miarę swoich możliwości i odkrywać swoje talenty.

Źródło: Kancelaria Prezydenta

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Warto pamiętać
Wzruszające. Ale szkoda, że z pierwszą dama nikt nie porozmawiał o dodatkach do pensji odebranych nauczycielom Ośrodka, za czym głosował pierwszy obywatel PiS w powiecie Waldemar Sobczak. Wstyd i hańba ale do zdjęc tylko piękne uśmiechy
Za Życiem
Rehabilitacja i terapia dzieci to wyzwanie nie tylko w czasie pandemii. Dlaczego rodzice mają tak utrudniony dostęp do niej? Dlaczego ośrodków rehabilitacyjnych itp. na NFZ w naszym kraju ze świecą szukać? Dlaczego rehabilitantom, terapeutom, logopedom nie opłaca się pracować na NFZ? Dlaczego o tym się nie rozmawia? Państwo tak walczy o życie tylko dlaczego jedynie do momentu narodzin?!
Za Życiem
A dla całej kadry Ośrodka wielkie ukłony za to jakie mają ogromne serca dla dzieci ❤️

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
W Długosiodle szukają dyrektorów
Jaka ona młoda chyba ktos na oczy widzi. A jeśli chodzi o kompetencje to są. Szkoła jak widzę fajnie się rozwija. A zazdrośników jak widać nie brakuje.
JN
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA