REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dyrektorom kończą się kadencje. Co dalej?

Nauka

Cztery konkursy na dyrektorów placówek oświatowych powinna w tym roku przeprowadzić gmina Wyszków, trzy - powiat wyszkowski. Ustawodawca - tak jak rok temu - dał jednak samorządom możliwość przedłużenia dyrektorom kadencji z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju.

REKLAMA

I powiat i gmina Wyszków odstąpiły w ubiegłym roku od przeprowadzenia tradycyjnych konkursów na dyrektorów szkół i przedszkolach. Powodem były obostrzenia obowiązujące w związku z panującą pandemią koronawirusa. Możliwość  przedłużenia kadencji dyrektorom bez konkursu dał wówczas ustawodawca. Samorząd miejski przedłużył  zatem o rok kadencję Urszuli Rojek - dyrektor Przedszkola nr 7 oraz Urszuli Gałeckiej - dyrektor Szkoły Podstawowej w Lucynowie. Z tej samej furtki skorzystał samorząd powiatowy, przedłużając umowy o rok Dorocie Stadnik - dyrektor Zespołu Szkół w Długosiodle, Elżbiecie Piórkowskiej - dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku oraz Grażynie Kalinowskiej - dyrektor CEZiU "Kopernik". 

W tym roku obydwa samorządy przygotowywały się do przeprowadzenia zaległych i aktualnych konkursów w tradycyjnej formie. W gminie Wyszków poza wymienionymi wyżej U. Rojek i U. Gałecką, pięcioletnie kadencje kończą się dyrektor SP nr 5 Zbigniewowi Szczerbie oraz dyrektor Przedszkola nr 1 Katarzynie Sadkowskiej. Jednak znów ustawodawca wprowadził rozporządzenie, które ma być odpowiedzią na aktualny stan epidemiologiczny.

- Ustwodawca przewidział możliwość przedłużenia kadencji dyrektora nawet na okres 5 lat bez konkursu, po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz kuratorium. Dał też możliwość powierzenia obowiązków dyrektora na krótszy okres zastępcy lub innemu pracownikowi szkoły. To "świeże" rozporządzenie, analizujemy je i po analizie burmistrz podejmie decyzję co do formy organizacji konkursów  - mówi Aneta Kowalewska, zastępca burmistrza Wyszkowa. 

Przed analiza i podjęciem decyzji jest także zarząd powiatu. 

Kadencje dyrektorów kończą się 31 sierpnia i do tego czasu powinny być podjęte decyzje. Zwyczaje w szkołach gminnych i powiatowych było dotychczas rozstrzyganie konkursów na przełomie maja i czerwca, aby - przy ewentualnej zmianie dyrejkora - umożliwić nowej osobie wdrożenie się w nowe obowiązki przed rozpoczęciem wakacji. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Zenon
Ciekawe kogo tym razem władza będzie się chciala pozbyć. Przyklad mieliśmy 2 lata temu. Układy i układziki.
lukas
To jakieś żarty! W ubiegłym roku kadencje (dla swoich) przedłużone bez konkursów! Kościoły pełne, w sklepach mnóstwo ludzi - wszędzie bez dystansu, niektórzy bez maseczek. Można można zrobić konkurs z zachowaniem dystansu i w maseczkach. Starostowie spotykają się z dyrektorami, co widać na zdjęciach:https://tubawyszkowa.pl/aktualnosci/czytaj/15177-wsparcie-i-rozwoj-ksztalcenia-zawodowego a konkursów nie chce im się zrobić? Władzo, ogarnij się, bo ludzie Was ponownie nie wybiorą!
ewa
Czytam i nie dowierzam. Przecież w tej grupie są osoby, które powinny być na emeryturze!
do lukas
No ja mam nadzieję, że nie tylko nie wybiorą, ale na taczkach wywiozą i do stosownych służb niektóre afery zgłoszą
były pracownik
"do lukas" rację ma. Jak tego władze nie zrobią to zrobi to ktoś inny.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Widzę Daro że jednak na Stare lata pójdziesz pierdzic w pasaki czego Ci życzę medo razen teściową ????
Bunio
Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Paskudny charakter baby wszystkich okradla udaję niewinno som jeszcze dwie sprawy w sadze jedna oszukali człowieka na 1,200,000zl a druga za śmieci zobaczymy co dalej
Ożarów
Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Teściowa jest taka sam jak Darus. Swoją pozycję wykorzystywał do tuszowania spraw. Jak się sprawy skomplikowaly i idą wyroki to Darus winien.. Darus niech się pochwali swoimi sprawami i wyrokami za oszustwa. To kartek w drukarce by zabrakło... Taka wesoła rodzinka.
Michal
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Piątek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Aurory, Fryderyka, Oliwii

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA