REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Geodeta, czyli niezbędny gość na każdej budowie

Kącik Prasowy

Niemal każda inwestycja budowlana zaczyna się od projektów i planów – tego typu dokumenty potrzebują precyzyjnych danych, które pozwolą na odpowiednie zaprojektowanie i wytyczenie nowego budynku. Wśród najważniejszych wyliczeń, których potrzebujemy w czasie budowy jest z pewnością dokładne wytyczenie działki. To solidny fundament każdej inwestycji, dlatego dobrze jest zlecić takie zadanie fachowcom z doświadczeniem, jeśli chodzi o usługi geodezyjne . Najlepszym pomysłem jest postawienie na firmę, dla której geodezja to chleb powszedni. Dobry geodeta to niezbędny element każdej budowy.

REKLAMA

Czym zajmuje się geodeta?

Wizyty na placu budowy w celu wytyczenia działek i budynków to nie jedyne usługi geodezyjne , które można zlecić geodecie. Dobry geodeta przyda się również przy tworzeniu mapy do odbioru po wybudowaniu budynku, wytyczenia sieci dróg i uzbrojenia terenu, na którym zamierzamy budować. Co więcej, geodeta może się okazać niezbędny, gdy w czasie naszych inwestycji pojawią się wątpliwości dotyczące stanu prawnego działek. Odpowiednio skrojone usługi geodezyjne potrafią uregulować stan prawny terenu poprzez wykazy synchronizacyjne i równoważniki. Z kolei w razie wątpliwości dotyczących służebności czy zasiedzenia, geodeta przygotuje specjalne mapy do celów prawnych, które potem mogą posłużyć w bataliach sądowych z niesfornymi sąsiadami, kontestującymi np.: granice działek! Co więcej, geodezja to idealny sojusznik w czasie kupowania działki. Dobry geodeta Kraków wymierzy, sprawdzi i potwierdzi jej wymiary, dzięki czemu zakupy przebiegną bez nerwów i wątpliwości.

Geodezja nie tylko na budowie

Profesjonalni geodeci oferują swoje usługi nie tylko w ramach drobnych budów domów jednorodzinnych. Stawiając na usługi geodezyjne doświadczonej firmy, możemy zlecić im kompleksową obsługę całej inwestycji – od pionowania słupów czy wind, przez pomiary kontrolne gotowych budynków, zbadanie odkształceń czy osiadań a także obliczanie objętości mas ziemi. Ta ostatnia opcja jest szczególnie przydatna, gdy inwestycja zawiera głębokie fundamenty lub jej projekt przewiduje np.: garaż podziemny. Należy pamiętać, że geodezja to nauka o ziemi i jej wymiarach, dlatego dobry geodeta nie powinien bać się żadnego wyzwania.

 

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Widze że nasza radna chodzi codzenie do szpitala pewnie jest cieszko chora
Donos
Musimy wymagać więcej (cz. 2)
Ciekawy artykuł. Młodzi ludzie z pomysłami .Tak trzymać
Danuta
Oczka nie udało się uratować. Iga walczy o lepsze życie!
Z całego serca życzę zdrowia i sił dla Igi i jej rodziny! Uderzyło mnie jednak to zdanie: "Dzieci bywają okrutne". Właśnie. Dlaczego? Ludzie róbmy wszystko, aby nigdy w życiu naszym dzieciom nie przyszło nawet do głowy, żeby się z kogoś słabszego, innego wyśmiewać. Dlaczego taka śliczna Igusia, która się tyle nacierpiała, miała by jeszcze cierpieć? Nie możemy na to pozwolić. Ludzie uwrażliwiajmy nasze dzieci i sami dawajmy im przykład.
Anka
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA