REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kryte korty w Wyszkowie? Na razie to tylko plany

Sport

Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zabiega o możliwość budowy krytych kortów tenisowych. Jest na etapie poszukiwania źródeł finansowania inwestycji. - To dobry kierunek, pozwalający na dochody przez cały rok - ocenia komisja rewizyjna Rady Miejskiej, która ostatnio kontrolowała Ośrodek.

REKLAMA

Chęci są, ale decyzja - jak mówi dyrektor WOSiR - jeszcze nie zapadła.

- Cały czas szukamy możliwości częściowego zewnętrznego sfinansowania tego przedsięwzięcia. Zgłaszaliśmy jako Gmina do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale na ten konkretny cel nie dostaliśmy pieniędzy. Czekamy na ogłoszenie nowych programów w ramach infrastruktury sportowej, dotychczasowe niestety nie preferowały kortów - dodaje Adam Szymański.

Koszt planowanej inwestycji zależy od wielu czynników, m.in. rodzaju obiektu, przyjętej technologii, nawierzchnii kortów, zaplecza socjalnego.

- Rozbieżność między ceną minimum a maximum może być bardzo dużo. Minimalna cena, którą pozyskałem "na roboczo" na przykrycie jednego, obecnego kortu, może wynieść około 250 tys. zł brutto. Natomiast obiekt w pełni profesjonalny (dwa korty, nowa nawierzchnia, nowoczesne rozwiązania, pomieszczenia socjalne) to koszt nawet około 2 mln zł - wylicza dyrektor Szymański.

Fot. WOSiR Wyszków

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Wyszkowiak
Kryte korty, niedługo odkryte baseny. Jak trzeba będzie grunty przy Tesco wykupić do Pana Zyska nowego sklepiku to nic nie bedzie. Pan dyrektor ma doświadczenie w dawaniu kredytów, a teraz biedny bedzie musiał wziąć. Stać nas, niech jeszcze 3 dyrektora przyjmą od genialnych inwestycji. U nas w Wyszkowie są same genialne inwestycje.
Do wyszkowiaka
I sami wspaniali dyrektorzy ;)

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Widze że nasza radna chodzi codzenie do szpitala pewnie jest cieszko chora
Donos
Musimy wymagać więcej (cz. 2)
Ciekawy artykuł. Młodzi ludzie z pomysłami .Tak trzymać
Danuta
Oczka nie udało się uratować. Iga walczy o lepsze życie!
Z całego serca życzę zdrowia i sił dla Igi i jej rodziny! Uderzyło mnie jednak to zdanie: "Dzieci bywają okrutne". Właśnie. Dlaczego? Ludzie róbmy wszystko, aby nigdy w życiu naszym dzieciom nie przyszło nawet do głowy, żeby się z kogoś słabszego, innego wyśmiewać. Dlaczego taka śliczna Igusia, która się tyle nacierpiała, miała by jeszcze cierpieć? Nie możemy na to pozwolić. Ludzie uwrażliwiajmy nasze dzieci i sami dawajmy im przykład.
Anka
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA