AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Podział punktów w Olsztynie

Camper Wyszków wrócił z wyjazdowego meczu z AZS UWM II Olsztyn z dwoma punktami. Gracze trenera Sławomira Gerymskiego triumfowali po pięciosetowym pojedynku. Wyszkowianie stracili jednak trzecią pozycję w lidze.

W pierwszej rundzie Camper Wyszków triufmował nad AZS UWM Olsztyn po emocjonującym pieciosetowym pojedynku. Pierwsza partia rewanżowego meczu zapowiadała, że Camper gładko wygra w Olsztynie i dopisze do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Wyszkowianie premierową odsłonę po znakomitej grze wygrali 25:11. Jednak drugi set miał zupełnie inny przebieg. Gospodarze otrząsneli się po porażce i zaczęli dytkować warunki na parkiecie. Camper nie dotrzymał tempa rozpędzonym graczom ze stolicy Warmii i Mazur. Po wygranej olsztynian 25:15 w meczu mieliśmy remis.

Kolejna partia zaczęła się dobrze dla przyjezdnych. Podopieczni Sławomira Gerymskiego przez dłuższy czas prowadzili. Końcówka jednak przyniosła wiele emocji, gospodarze dogonili Campera i rzutem na taśmę wygrali trzeciego seta. Siatkarze z Wyszkowa stracili już punkt, jednak nie zamierzali łatwo oddać kolejnych oczeka. Beniaminek II ligi pozostał w grze, wygrywając czwartą odsłonę i doprowadzając do tie-breaka. W nim ponownie byliśmy świadkami wielkich emocji. Przy zmianie stron minimalnie prowadził Camper, ale wyszkowscy gracze musieli wyszarpać zwycięstwo. Ostatecznie ta sztuka im się udała, Camper triumfował 15:13 i w całym meczu 3:2.

- Ten mecz nie różnił się niczym od meczu u nas. Wtedy też byliśmy delikatnie lepsi od zespołu z Olsztyna. Chłopcy z Olsztyna zaprezentowali się wtedy dobrze, teraz jeszcze lepiej i nie dziwi mnie, że ten mecz miał taki przebieg. Gdybyśmy w tie-breaku "nie obudzili" się w obronie, to moglibyśmy wyjechać stąd bez punktów. Gospodarze grali bardzo dobrze, a my zbyt zachowaczo w obronie przez cztery sety. Dopiero w tie-breaku nastąpił przełom - powiedział po meczu trener Campera Sławomir Gerymski.

Dwa punkty wywalczone w Olsztynie są cenne, jednak w kontekście walki o play-off trzeba zbierać pełną pulę. Camper po piętnastej kolejce spadł na czwarte miejsce w tabeli. Wyszkowian wyprzedzili gracze SMS PZPS II Spała, którzy za tydzień zawitają do Wyszkowa. Do zakończenia rywalizacji w rundzie zasadniczej pozostały trzy spotkania. Camper w każdym z nich będzie musiał udowodnić, ze zasługuje na miejsce w fazie play-off.

AZS UWM II Olsztyn - KS Camper Wyszków 2:3 (11:25, 25:15, 26:24, 21:25, 13:15)