REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Aktywni zimą

Nauka

Styczeń powitał nas mroźną pogodą i śniegiem. Uczniowie z klas III b i VIII c z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, realizując innowację pedagogiczną pn. "Niezwykli przyjaciele", nie zapomnieli o ptaszkach zamieszkujących okolicę szkoły i mających problemy ze znalezieniem pożywienia w taką pogodę. W trakcie zajęć kształtowania kreatywności wykonali dla nich karmniki, które wypełnili ziarenkami zbóż i tłuszczem.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uczniowie wykonane prace powiesili w szkolnym ogrodzie sensorycznym. Ponadto od jesieni dzieci prowadzą aktywną zbiórkę żołędzi, aby w zimie wspomóc myśliwych w dokarmianiu zwierzyny leśnej. W zamian za współpracę uczniowie zostali zaproszeni na wspólne dokarmianie w lesie oraz ognisko z myśliwym z Koła Łowieckiego „Bór” w Długosiodle. Myśliwy w absorbujący sposób zobrazował dzieciom zwierzęta leśne i sposoby ich dokarmiania. Opowiedział o zwyczajach myśliwych i ich obowiązkach wobec przyrody. Podczas zajęć uczniowie mogli zobaczyć paśniki, lizawki i buchtowiska dla zwierząt leśnych. Dzieci dowiedziały się, jak same mogą chronić zwierzęta, a mianowicie nie śmiecić w lesie, cicho się zachowywać, nie płoszyć i nie straszyć zwierząt, obserwować zwierzęta tylko z daleka. Pożegnali się słowami „Darz Bór”. Tym powitaniem i pożegnaniem myśliwi życzą sobie udanego dnia. Przepiękna zimowa pogoda i miła atmosfera sprawiły, że czas upłynął bardzo szybko - aż żal było odjeżdżać.

Natomiast realizując program innowacji pedagogicznej „Ścieżka po zdrowie” uczniowie z klas III b i VIII c, korzystając z zimowych uroków, wybrali się do lasu na „białe szaleństwa”. Przed wyjściem najpierw została przeprowadzona pogadanka o zasadach bezpiecznych zabaw na śniegu. Na polanie leśnej zaś odbyły się zabawy na śniegu: rzuty śnieżkami do celu i na odległość, chodzenie po śladach, toczenie kul śniegowych itp. Uczniowie jeżdżąc sankami wytyczoną trasą podziwiali uroki zimy. Atrakcji było co niemiara. Zmęczeni, ale z dobrymi humorami wyruszyli w drogę powrotną do szkoły. To był bardzo udany dzień.

ZSS w Brańszczyku

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


BrańszczykZSS w Brańszczykuaktywne ferie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Widze że nasza radna chodzi codzenie do szpitala pewnie jest cieszko chora
Donos
Musimy wymagać więcej (cz. 2)
Ciekawy artykuł. Młodzi ludzie z pomysłami .Tak trzymać
Danuta
Oczka nie udało się uratować. Iga walczy o lepsze życie!
Z całego serca życzę zdrowia i sił dla Igi i jej rodziny! Uderzyło mnie jednak to zdanie: "Dzieci bywają okrutne". Właśnie. Dlaczego? Ludzie róbmy wszystko, aby nigdy w życiu naszym dzieciom nie przyszło nawet do głowy, żeby się z kogoś słabszego, innego wyśmiewać. Dlaczego taka śliczna Igusia, która się tyle nacierpiała, miała by jeszcze cierpieć? Nie możemy na to pozwolić. Ludzie uwrażliwiajmy nasze dzieci i sami dawajmy im przykład.
Anka
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA