REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Najlepsza recytatorka na Mazowszu (video)

Kultura

Amelka Wasiewicz to pierwsza uczestniczka w historii  konkursu "Warszawska Syrenka" z powiatu wyszkowskiego, której udało się zdobyć najwyższą nagrodę w finale, a zatem zostać najlepszą recytatorką w swojej kategorii wiekowej w województwie mazowieckim. Finał konkursu online odbył się 12 grudnia. A w nim rywalizowało 45 recytatorów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Mieszkanka powiatu wyszkowskiego okazała się najlepsza w kategorii SP klas 0 - III szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Amelka Wasiewicz uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Brańszczyku. Podczas zmagań finałowych wyrecytowała wiersz pt. "Zakochana żaba". Był to jej debiutancki udział w konkursie.

- Niestety nasze spotkanie jest dosyć kameralne z powodu covidu, ale spotkanie jest wyjątkowe z powodu naszej bohaterki - Amelki, która rozbiła bank z nagrodami - mówiła, witając laureatkę, dyrektor MGBP w Wyszkowie Małgorzata Ślesik - Nasiadko. - Amelka jest wielką zwyciężczynią 43. konkursu "Warszawska Syrenka". Amelka zdobyła pierwsze miejsce na etapie gminnym w Brańszczyku, zdobyła pierwsze miejsce na etapie powiatowym oraz pierwsza nagroda na etapie wojewódzkim. Amelka zdobyła nagrody w Brańszczyku, w Wyszkowie i w Warszawie. Od wielu lat nasza Biblioteka organizuje dzieciom z terenu powiatu wyszkowskiego możliwość uczestnictwa w konkursie "Warszawska Syrenka". My chcieliśmy dzisiaj uczcić ten fakt, że w historii konkursu po raz pierwszy mamy laureatkę laureatów, po raz pierwszy mamy osobę, która zdobyła najwyższą nagrodę. Zdarzało się, że nasi uczestnicy po etapie powiatowym przechodzili do etapu wojewódzkiego i zajmowali wyróżnienia, ale pierwszej nagrody nie było na pewno. A zatem jest to historyczna chwila. Amelka też w takim trudnym okresie brała udział w konkursie, ponieważ do tej pory nie zdarzyło się, żeby dzieci musiały nagrywać recytację na nośniki elektroniczne. To wszystko było troszkę inaczej i z przesunięciem w czasie, ale udało się, jest efekt i wielki sukces - mówiła. 

Dyrektor MGBP w Wyszkowie zlożyła gratulacje laureatce. 

- Życzę ci sukcesów jeśli chodzi o dalsze twoje przygody z recytacją. Życzę ci, żebyś była wspaniałą czytelniczką, żeby twoja przygoda z recytacją prowadziłą cię też do książek, do poezji. Trzeba również dodać, że mama Amelki - pani Monika Andrzejewska - jest bardzo zasłużona w kwestii tych wszystkich zwycięstw - powiedziała.

- Dla mnie to była zabawa i przyjemność, dobrze się bawiłam - mówiła recytatorka, odbierając nagrody w MGBP w Wyszkowie.

Podczas czwartkowego spotkania Amelka korzystając z okazji wyrecytowała wierszyk, który doprowadził ją do zwycięstwa. Laureatce towarzyszyla dumna mama, która z wykształcenia jest aktorką i przygotowywała Amelkę do recytacji. Amelce wręczno list gratulacyjny oraz nagrody rzeczowe w postaci gier edukacyjnych ufundowanych przez MGBP w Wyszkowie.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówMGBP w Wyszkowie43. Finał wojewódzki konkursu "Warszawska Syrenka"Mazowiecki Instytut Kultury w WarszawierecytacjaAmelka WasiewiczBrańszczyk

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Widzę Daro że jednak na Stare lata pójdziesz pierdzic w pasaki czego Ci życzę medo razen teściową ????
Bunio
Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Paskudny charakter baby wszystkich okradla udaję niewinno som jeszcze dwie sprawy w sadze jedna oszukali człowieka na 1,200,000zl a druga za śmieci zobaczymy co dalej
Ożarów
Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Teściowa jest taka sam jak Darus. Swoją pozycję wykorzystywał do tuszowania spraw. Jak się sprawy skomplikowaly i idą wyroki to Darus winien.. Darus niech się pochwali swoimi sprawami i wyrokami za oszustwa. To kartek w drukarce by zabrakło... Taka wesoła rodzinka.
Michal
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Piątek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Aurory, Fryderyka, Oliwii

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA