REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny

Miasto

Ostrołęcka spółka RDF musi jednak opracować raport oddziaływania na środowisko planowanego przez nią przedsięwzięcia, polegającego na budowie bazy przeładunkowej i prowadzeniu zbierania odpadów przy ul. Zakolejowej w Wyszkowie. Wcześniej urzędnicy miejscy omyłkowo podali nam błędną informacje w tej sprawie.

REKLAMA

19 stycznia na naszym portalu ukazał się artykuł pt. "Baza odpadów przy Zakolejowej. Urząd czeka na uwagi". Jak w nim informowaliśmy, spółka RDF oczekuje na wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia przez burmistrza Wyszkowa. Przed wydaniem decyzji burmistrz miał obowiązek wystąpienia do Sanepidu, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej o opinię, czy dla tej inwestycji spółka RDF ma obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Jak wówczas poinformowaliśmy za Iwoną Kozon, naczelnik Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie, żadna z wymienionych instytucji nie wskazała na potrzebę przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i opracowania raportu oddziaływania na środowisko. Nie jest to prawdą. 

- Sanepid wskazał na taką potrzebę, dlatego nałożony zostanie obowiązek na inwestora opracowania raportu. Przyznaję, że udzielając informacji do publikacji z 19 stycznia, powołałam się na dokumentację innej sprawy. Po sprawdzeniu prostuję podaną informację i przepraszam za niecelowe wprowadzenie w błąd - mówi naczelnik Iwona Kozon.

Aktualna pozostaje natomiast informacja o możliwości zapoznania się z dokumentacją sprawy, a także wypowiedzenia się, co do zebranych dowodów i materiałów. Z treścią wniosku, jego załącznikami oraz zebraną dokumentacją sprawy, w tym z opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wyszkowie, dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz postanowieniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie można zapoznać się w Wydziale Zagospodarowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, pokój 129, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 16.00. Możliwe są też inne formy komunikacji z urzędem: poczty elektronicznej czy platformy ePUAP. Uwagi i wnioski można składać do 3 lutego. 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

ja
Ciekawa błąd!
anonim
zaczyna się to robić ciekawe? skoro nie wydano zgody, to dlaczego zostały pobudowane boksy na przyjmowanie odpadów??? czy istnieją jakieś przepisy budowlane ?czy każdy sobie robi co chce???
Wyszków
Czemu w Wyszkowie śmierdzialo cała noc dymem i dalej śmierdzi?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
Proszę przeczytać i sprawdzić oświadczenia majątkowe Pani naczelnik Iwony Kozon z ostatnich pięciu lat.Jakie tam są przekręty, że cba jeszcze się tym nie zajęło ? Oto jest pytanie. Niech każdy czytelnik Tuby Wyszkowa przeczyta i sam oceni. Bo tutaj to dlugo pisać, ale sytuacja jest identyczna jak z byłą radną. Tylko Pani naczelnik wykorzystuje swoje stanowisko publiczne do tych wałów. Pozdrawiam i życzę miłej lektury.
Obywatel wwy
Musimy wymagać więcej (cz. 2)
młodzi ludzie z pomysłami i manią wielkości - niefortunne połączenie, które może okazać się tragedią dla miasta
do Danuta
Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej
jak to sie stalo, ze gdy byla radną nikt z urzedu nie sprawdzil prawdziwosci oswiadczen majatkowych? dlaczego nikt z gminy nie zostal za to pociagniety do odpowiedzialnosci? moze dlatego, ze koledzy z PO byli u wladzy wtedy bardziej niz teraz...
ewka
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA