REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Baza odpadów przy Zakolejowej. Urząd czeka na uwagi (AKTUALIZACJA)

Miasto

W Urzędzie Miejskim w Wyszkowie do 3 lutego można składać uwagi i wnioski w sprawie planowanego przedsięwzięcia polegającego na budowie bazy przeładunkowej i prowadzeniu zbierania odpadów przy ul. Zakolejowej. Plany takie ma ostrołęcka spółka RDF.

REKLAMA

Spółka RDF wystąpiła do burmistrza Wyszkowa o wydanie decyzji środowiskowych dla przedsięwzięcia polegającego na budowie bazy przeładunkowej i prowadzeniu zbierania odpadów we wrześniu ubiegłego roku. Baza miałaby powstać przy ul. Zakolejowej, gdzie spółka wydzierżawiła działkę w sąsiedztwie hurtowni spożywczej "Eurocash". Zgodnie z procedurami Urząd Miejski zwrócił się do Sanepidu, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej o opinię, czy dla tej inwestycji spółka RDF ma obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Wszystkie te instytucje wypowiedziały się już w sprawie.

- Żadna instytucja nie wskazała na potrzebę przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i opracowania raportu oddziaływania na środowisko - informuje Iwona Kozon, naczelnik Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami  w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie.

W tej chwili przedsiębiorca czeka na wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia przez burmistrza Wyszkowa. Jednak zanim to nastąpi, strony postępowania mogą zapoznać się z dokumentacją sprawy, a także wypowiedzieć się, co do zebranych dowodów i materiałów. Z treścią wniosku, jego załącznikami oraz zebraną dokumentacją sprawy, w tym z opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wyszkowie, dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz postanowieniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie można zapoznać się w Wydziale Zagospodarowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, pokój 129, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 16.00. Możliwe są też inne formy komunikacji z urzędem: poczty elektronicznej czy platformy ePUAP. Uwagi i wnioski można składać do 3 lutego. Złożone wnioski zostaną rozpatrzone przez organ prowadzący postępowanie przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Do tej pory uwagi w sprawie złożyły dwie firmy sąsiadujące z planowaną bazą: WPB Ryszarda Łukasiuka oraz huta Ardagh Glass. 

- Sprzeciw "sąsiadów" dotyczy głównie kwestii technicznych, np. wskazania przyłącza kanalizacyjnego. Zgłoszone nam uwagi prześlemy inwestorowi celem ustosunkowania się do nich przed wydaniem lub odmową wydania przez burmistrza decyzji środowiskowej - mówi Iwona Kozon.

Spółka RDF tworzy konsorcjum z firmą MPK Pure Home z Ostrołęki. Razem z MPK od lat odbierają odpady komunalne od mieszkańców gminy Wyszków. Prowadzą także wspólnie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) przy ul. Leśnej w Wyszkowie. Podobne przedsięwzięcie RDF chciałoby stworzyć przy ul. Zakolejowej. 

 

AKTUALIZACJA

Ostrołęcka spółka RDF musi jednak opracować raport oddziaływania na środowisko planowanego przez nią przedsięwzięcia, polegającego na budowie bazy przeładunkowej i prowadzeniu zbierania odpadów przy ul. Zakolejowej w Wyszkowie. Wcześniej urzędnicy miejscy omyłkowo podali nam błędną informacje w tej sprawie.

Nie jest prawdą, że żadna z wymienionych instytucji nie wskazała na potrzebę przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i opracowania raportu oddziaływania na środowisko.  

- Sanepid wskazał na taką potrzebę, dlatego nałożony zostanie obowiązek na inwestora opracowania raportu. Przyznaję, że udzielając informacji do publikacji z 19 stycznia, powołałam się na dokumentację innej sprawy. Po sprawdzeniu prostuję podaną informację i przepraszam za niecelowe wprowadzenie w błąd - mówi naczelnik Iwona Kozon.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

anonim
SMRÓD W CENTRALNYM PUNKCIE MIASTA DWORZEC PKS I PKP OBOK HURTOWNI SPOŻYWCZEJ !!!!!!!!! CZY KTOŚ W TYM MIEŚCIE MYŚLI?????
Gall anonim
Wyszkow schodzi na psy ale jego mieszkańcy tego nie widzą i co wybory pchają się w to same g....., Przykro patrzeć jak nasze miasto dziadzieje .
Mieszkanka ul. Zakolejowej
Jak tak można, a od czego dzielnica przemysłowa albo peryferia miasta a nie blisko centrum wysypisko śmieci. Ładna wizytówka miasta dla przyjeżdżających do Wyszkowa.
Tomasz
Każdy niech wącha własne śmieci jeżeli są to śmieci tylko z miasta to powinniśmy wąchać je sami. A nie podsuwać innym pod nos

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Musimy wymagać więcej (cz. 2)
dokładnie, chcecie wymagac wiecej to zacznijcie od siebie
Seba
Kampania prolife na ulicach Wyszkowa
Niestety, u psychiatrów również teleporady i jak widać niewiele dają tym pseudodziałaczom.
Hela
"O życiu kultury w małym mieście" - zapraszamy na debatę
Dajcie spokój temu Kowalskiemu, bo on ze strachu na te debate nie przyjdzie. A swoja droga, jego nieobecnosc takze bedzie bardzo wymowna. Takze Mariusz - trzymaj sie, i tak i tak bedzie źle
sema4
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Środa
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Maryna, Tycjana

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA