REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Najczęściej zgłaszamy piratów drogowych

Na Sygnale

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na dobre wpisała się w społeczeństwo. Już piąty rok mamy możliwość korzystania z tego interaktywnego narzędzia. Na terenie powiatu wyszkowskiego w ostatnim roku mieszkańcy ponad 2 tysiące razy korzystali z tego narzędzia.

REKLAMA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu wyszkowskiego w 2020 roku. Przez ostatnich 12 miesięcy mieszkańcy korzystali z tego narzędzia aż 2009 razy (najwięcej w garnizonie mazowieckim). Mundurowi potwierdzili prawie tysiąc sygnałów zgłoszonych przez internautów, z czego 907 zagrożeń zostało wyeliminowanych.

Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły te związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, m.in. przekraczania dozwolonej prędkości (1174), nieprawidłowego parkowania (118) i nieprawidłowej infrastruktury (19). Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach publicznych (257), grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją (121), a także  dzikich wysypisk śmieci (87).

Znaczna część naniesionych na mapę zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla mundurowych, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony. Część ze wskazanych przez internautów zagrożeń była również zbieżna z informacjami, którymi dysponowali dzielnicowi w swoich rejonach oraz policjanci ruchu drogowego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów na drogach naszego powiatu.

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa było szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców, a dzielnicowi tworząc plany działań priorytetowych eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych. Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.

- Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji - apeluje kom. Damian Wroczyński.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny
Czemu w Wyszkowie śmierdzialo cała noc dymem i dalej śmierdzi?
Wyszków
„Nie kosztem zdrowia i życia ludzi". Dyrektor projektu budowy linii 400 kV odpowiada
P. Godlewski kłamie. Na liście, na której ja też się podpisałam, były podpisy mieszkańców Bud Przetycz, Chrzczanki, Znamiączek i Starego Bosewa. Widać, że nawet nie przejrzał tej listy. Od niektórych domów linia przebiega w odległości kilkudziesięciu metrów. Ode mnie 160m. Ale zgadzam się z poprzednikami, że wszystko już dawno panowie "władza" ustalili i za nic mają protesty ludzi. Na zebraniu nas obrażali i ignorowali, a teraz udają, że odbyli konsultacje. Chyba sami ze sobą...
Mieszkanka gm. Długosiodło
Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny
zaczyna się to robić ciekawe? skoro nie wydano zgody, to dlaczego zostały pobudowane boksy na przyjmowanie odpadów??? czy istnieją jakieś przepisy budowlane ?czy każdy sobie robi co chce???
anonim
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Kariny, Lesława

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA