REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w SP w Leszczydole Starym

Nauka

Na przełomie listopada i grudnia obchodzony był w Polsce, tak jak w ponad stu innych krajach, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym wzięła udział w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości pn. „Otwarta firma”, wzbogacając w ten sposób swoją ofertę edukacyjną o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dla przedsiębiorstw biorących udział w projekcie to była okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Przedsięwzięcie w szkole realizowali wychowawcy, a koordynatorem była pani Dorota Kulesza. Dzieci z klasy II i klasy III  uczestniczyły w spotkaniu  online z pracownikiem gminnej Biblioteki Publicznej w Bulkowie. Uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza, odbyli wirtualny spacer po bibliotece oraz poznali zasoby biblioteki zarówno w postaci książek jak również zgromadzonych robotów. Na końcu dzieci obejrzały prezentację "Roboty segregują śmieci" i programowały drogę robota.

Uczniowie klasy IV uczestniczyli w spotkaniu online z panią Marzeną Pikorą, która prowadzi firmę „M.P. Pikora” w miejscowości Leszczydół Podwielątki. Przedsiębiorstwo zajmuje się usługami spawalniczymi oraz transportem. Gość mówił o działalności firmy, przedstawił prezentację i odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów, związane z tym zagadnieniem. Natomiast uczniowie klasy V i klasy VI uczestniczyli w spotkaniach online z panią Moniką Zdunek, przedstawicielem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego Pomel w Wyszkowie. Firma ta istnieje na rynku pracy od 1989 roku. Zajmuje się produkcją części metalowych i przetwórstwem tworzyw sztucznych, eksportuje do 26 krajów. Podczas zajęć dzieci poznały profil zakładu, dowiedziały się, jakie zawody są wykonywane w procesach produkcyjnych i jakie predyspozycje powinni posiadać kandydaci na pracowników.

Źródło: SP w Leszczydole Starym

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówLeszczydól StarySP w Leszczydole StarymŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny
Czemu w Wyszkowie śmierdzialo cała noc dymem i dalej śmierdzi?
Wyszków
„Nie kosztem zdrowia i życia ludzi". Dyrektor projektu budowy linii 400 kV odpowiada
P. Godlewski kłamie. Na liście, na której ja też się podpisałam, były podpisy mieszkańców Bud Przetycz, Chrzczanki, Znamiączek i Starego Bosewa. Widać, że nawet nie przejrzał tej listy. Od niektórych domów linia przebiega w odległości kilkudziesięciu metrów. Ode mnie 160m. Ale zgadzam się z poprzednikami, że wszystko już dawno panowie "władza" ustalili i za nic mają protesty ludzi. Na zebraniu nas obrażali i ignorowali, a teraz udają, że odbyli konsultacje. Chyba sami ze sobą...
Mieszkanka gm. Długosiodło
Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny
zaczyna się to robić ciekawe? skoro nie wydano zgody, to dlaczego zostały pobudowane boksy na przyjmowanie odpadów??? czy istnieją jakieś przepisy budowlane ?czy każdy sobie robi co chce???
anonim
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Kariny, Lesława

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA