REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jakie garnki kupić do przedświątecznych prac kuchennych?

Kącik Prasowy

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to okres wzmożonych prac kuchennych. Zakupuje się wtedy ogromne ilości jedzenia, które potem przerabia się w nasze ulubione, wigilijne potrawy. Nie obejdzie się więc bez odpowiednich garnków, lub całego ich kompletu. Okres przedświąteczny daje nam bowiem kolejną, wielką możliwość: jest to czas, kiedy najczęściej kupuje się nowe garnki, lub całe ich komplety. Warto więc przyjrzeć się tym, posiadanym w naszej kuchni i stwierdzić, czy i dla nas nie nadszedł już czas na nowy ich zestaw?

REKLAMA

Czy lepszy jest zestaw garnków, czy pojedyncze sztuki?

W wielu polskich domach zamiast z kompletu jednorodnych garnków – korzysta się z wybrakowanych, pojedynczych ich egzemplarzy, które były z biegiem lat dokupywane, albo pozostały ze starych zestawów. Garnki takie zajmują wiele miejsca – dlatego, że z racji faktu, że nie są one do siebie dopasowane, to nie można ich wsadzić jeden w drugi. W efekcie kuchnie, w których zalegają takie garnki są zazwyczaj stale nimi zabałaganione, lub w najlepszym przypadku – słabo zorganizowane.

Inną kwestią jest fakt, że zazwyczaj nie korzystamy ze wszystkich garnków, które zmagazynowane mamy w szafkach. Dzieje się tak z kolei dlatego, że nie odzwierciedlają one naszych indywidualnych potrzeb, a co za tym idzie – nie są nam po prostu potrzebne. Wiele gospodyń jest jednak do nich mocno przyzwyczajonych i nie chce pozbyć się niepotrzebnych i nieużywanych garnków. Warto więc zakup nowego ich zestawu potraktować jednocześnie jako uporządkowanie swojej kuchni i pozbycie się niepotrzebnych i niedopasowanych modeli.

Garnek do gotowania na parze 20 cm, Źródło: Prymus-AGD

Garnki emaliowane

Dobrym pomysłem na przedświąteczne zakupy może okazać się nabycie zestawu garnków emaliowanych, albo pojedynczych jego elementów, które będą jednak względem siebie dopasowane. Zazwyczaj gotowy taki komplet składa się z trzech emaliowanych garnków o różnych wielkościach, dzięki czemu można chować jeden w drugi, a tym samym zaoszczędzić miejsce w kuchni.

Zakup emaliowanych garnków jest dobrym, sprawdzonym pomysłem również i dlatego, że substancja z której zostały one wykonane – jest niezwykle bezpieczna dla zdrowia. Nie zachodzi ona w żadne związki z żywnością, nawet jeśli ta przygotowywana jest w wysokich temperaturach. Jedzenie ponad to nie przywiera do ścianek i dna naczynia, przez co nie zachodzi możliwość jego przypalenia.

Komplet garnków emaliowanych ZIOŁA 8 części, Źródło: Prymus-AGD

Garnki na indukcję

Korzystanie z płyty indukcyjnej postawi nas na zupełnie innej pozycji, niż ta, jaką mają osoby posługujące się gazowymi palnikami. Podgrzewanie w garnkach indukcyjnych jest bowiem znacznie szybsze. Gotowanie danej potrawy zmniejsza się zazwyczaj od 30% do nawet 50%. Patrząc na to teoretycznie – to o taki właśnie czas skróciłyby się nasze przedświąteczne prace kuchenne.

Należy do tego dopowiedzieć, że garnki indukcyjne, to często klasa sama w sobie. Wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości stali nierdzewnej i wyposażone w warstwy nieprzywierające, dzięki którym cieszyć się będziemy mogli równomiernie podgrzanym i nieprzypalonym jedzeniem.

Podsumowanie

Przygotowywanie wigilii to zawsze męczący proces dla wszystkich, którzy biorą w nim udział. Warto więc – jeszcze przed nią – podarować sobie prezent w postaci kompletu garnków emaliowanych, lub tych specjalnie przystosowanych do płyt indukcyjnych. Dla osób, które dużo gotują – może okazać się to wielką ulgą.\

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Czekamy na księdza". Niekoniecznie...
Bardzo dobrze! Nie sądzę aby ktoś się zaraził. Popieram decyzję księdza. Szczęść Boże!
AP
Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny
Czemu w Wyszkowie śmierdzialo cała noc dymem i dalej śmierdzi?
Wyszków
„Nie kosztem zdrowia i życia ludzi". Dyrektor projektu budowy linii 400 kV odpowiada
P. Godlewski kłamie. Na liście, na której ja też się podpisałam, były podpisy mieszkańców Bud Przetycz, Chrzczanki, Znamiączek i Starego Bosewa. Widać, że nawet nie przejrzał tej listy. Od niektórych domów linia przebiega w odległości kilkudziesięciu metrów. Ode mnie 160m. Ale zgadzam się z poprzednikami, że wszystko już dawno panowie "władza" ustalili i za nic mają protesty ludzi. Na zebraniu nas obrażali i ignorowali, a teraz udają, że odbyli konsultacje. Chyba sami ze sobą...
Mieszkanka gm. Długosiodło
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Kariny, Lesława

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA