REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Paletyzacja jednym z najważniejszych działań robotyzacji procesów produkcyjnych

Kącik Prasowy

Zastanawiałeś się kiedyś, co zapewni Ci konkurencyjność w swojej branży? Z pewnością optymalizacja czasu produkcji ma bezpośredni wpływ na jakość i wydajność tworzonych przez Ciebie wyrobów, a co za tym idzie również na zyski. Szybsza produkcja generuje większą sprzedaż i znaczny wzrost przychodów, dlatego idealnym rozwiązaniem jest robotyzacja procesów produkcyjnych, a w szczególności paletyzacja. Co możesz zyskać, dzięki wprowadzeniu w swoim przedsiębiorstwie takich rozwiązań?

REKLAMA

Robotyzacja produkcji

Wsparcie procesów produkcyjnych za pomocą zrobotyzowanych systemów niewątpliwie jest krokiem w stronę rozwoju przedsiębiorstwa. To rozwiązanie, w zależności od wielkości produkcji, dostarcza mnóstwa korzyści, które bezpośrednio przekładają się na jakość, szybkość i dokładność pracy.

Coraz więcej firm przekonuje się, że robotyzacja produkcji sprawdza się nie tylko w dużych fabrykach, ale coraz częściej również małych i średnich przedsiębiorstwach. Wsparcie procesów produkcyjnych przez roboty nie zależy bowiem od wielkości produkcji, a bardziej od chęci i potrzeby optymalizacji codziennej pracy. Dlatego obecnie tak wiele przedsiębiorstw korzysta z zaawansowanych, nowoczesnych rozwiązań, aby zwiększać wydajność produkcji, przy jednoczesnym zmniejszaniu nakładów pracy ludzi.

Korzyści wynikające z robotyzacji

Robotyzacja procesów produkcyjnych niesie za sobą szereg zalet i korzyści, które mają bezpośredni wpływ na konkurencyjność przedsiębiorstwa, m.in.

  • Wpisuje się w praktycznie każdy rodzaj przemysłu;
  • Znacznie zwiększa efektywność oraz wydajność produkcji i przyspiesza jej procesy;
  • Optymalizuje wieloetapowość produkcji;
  • Jest precyzyjna i dokładna, a przy tym wysoka powtarzalność pracy determinuje jakość wykonywanych zadań;
  • Minimalizuje błędy oraz straty, więc nie tylko zmniejsza koszty produkcji, ale także ma realny wpływ na ochronę środowiska, poprzez zmniejszanie liczby odpadów;
  • Jest bezpieczna dla człowieka i zwiększa efektywność jego pracy.

Paletyzacja - na czym polega

Jednym z czołowych działań w produkcji jest paletyzacja. Ma ona na celu powtarzalne, lecz szybkie formowanie produktów i układanie ich na specjalnie przygotowanych paletach. Jest to zabieg precyzyjny, doskonale zoptymalizowany, który nie tylko przyspiesza ręczny proces paletyzacji, ale przede wszystkim jest bardziej bezpieczny, niż działalność ludzkich rąk. Z wielką precyzją chwyta nawet najbardziej delikatne towary, aby skrupulatnie ustawić je na paletach.

Dodatkowe funkcje chwytaków, które w swojej ofercie posiada firma KOCH powodują, że z łatwością można modułować siłę nacisku urządzenia. Dzięki temu nawet najdrobniejsze elementy bez trudu zostaną załadowane.

Paletyzacja jest procesem o tyle pożądanym, że można ją stosować praktycznie w każdej branży. Jest to niezwykle uniwersalne działanie, a sam robot paletyzujący można zintegrować z niemal każdą linią produkcyjną.

Paletyzacja a depaletyzacja

Depaletyzacja to proces odwrotny do paletyzacji. Polega na rozpakowaniu towaru z palety i przeniesienie go na linię produkcyjną. W tym przypadku urządzenie działa analogicznie do paletyzatora, jednak w odwrotnym kierunku.

Zarówno proces paletyzacji, jak i depaletyzacji redukuje koszty poniesione przy produkcji obsługiwanej ręcznie oraz minimalizuje ilość odpadów. Tym samym jest bezpieczny dla jakości przenoszonego towaru. Paletyzacja sprawia, że klient otrzymuje w pełni wartościowy produkt, ponieważ ryzyko nieszczęśliwego zdarzenia jest praktycznie znikome. Dobrze zintegrowany system to gwarancja wydajności i jakości usług, co przekłada się również na wysoką konkurencyjność w branży.

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina dofinansuje wymianę kotłów
"...jednak nie więcej niż 3 tys. zł" - życzę powodzenia przy wymianie pieca w tej kwocie. Zapomnieli wspomnieć o dodatkowych kosztach, które wynikają z przyłączenia do sieci gazowej i wymiany instalacji grzewczej (grzejniki, rury, zawory, itp.). Nie wspominając, że nikt nam tego za darmo nie zrobi... usługa też kosztuje, więc 3 tys. zł trzeba pomnożyć przez 5 lub nawet 10 (w zależności od metrażu domu).
Gość
"Czekamy na księdza". Niekoniecznie...
Bardzo dobrze! Nie sądzę aby ktoś się zaraził. Popieram decyzję księdza. Szczęść Boże!
AP
Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny
Czemu w Wyszkowie śmierdzialo cała noc dymem i dalej śmierdzi?
Wyszków
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Kariny, Lesława

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA