REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Społeczność SP w Leszczydole Starym w przedświąteczny czas...

Nauka

Wtorek 22 grudnia był dla społeczności Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym ostatnim dniem, w którym odbywały się zajęcia przed rozpoczęciem dłuższej przerwy od nauki. Upłynął on w miłej, świątecznej atmosferze.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uczniowie i nauczyciele odpowiedzieli na apel Samorządu Uczniowskiego i ubrali się w stroje w kolorze czerwonym, przywdziali mikołajowe czapki lub inne okazjonalne nakrycia głowy, przygotowali też specjalne tła. W czasie zajęć śpiewano wspólnie kolędy, rozmawiano na temat zwyczajów bożonarodzeniowych. Drugoklasiści obejrzeli bajkę edukacyjną "Tradycje świąteczne" i rozwiązywali tematyczny quiz. Niektóre klasy zorganizowały wigilijne spotkanie online, w czasie którego wychowawcy podzielili się symbolicznie ze swoim podopiecznymi opłatkiem i złożyli im życzenia. W trakcie swojej uroczystości czwartoklasiści rozpakowali prezenty od Mikołaja, które rozwiozła do domów rada rodziców. Jeden z chłopców zagrał na gitarze kilka tradycyjnych świątecznych utworów.

Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich niespodziankę i nagrał filmik z życzeniami. Scenariusz stworzyli opiekunka Joanna Kozon oraz siódmoklasista Kacper Kokoszka, który odpowiadał także za montaż. Przy współudziale uczniów i nauczycieli powstał teledysk do pastorałki „Przekażmy sobie znak pokoju”. Za przedsięwzięcie odpowiadała nauczycielka muzyki Izabela Bielicka.

Tego dnia nastąpiło również rozdanie nagród laureatom szkolnego konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę świąteczną, który zorganizowała Aneta Budek. Adresowany był on do dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem oraz kreatywnością i powstały niezwykłe prace. Lista zwycięzców:

Klasy 0 - III

I miejsce – Lena Deluga

II miejsce - Julia Ścisłowska

III miejsce - Adam Wawrzonkowski

Klasy IV - VI

I miejsce - Julia Decewicz

II miejsce - Maksymilian Piątek

III miejsce - Krzysztof Szumert

Klasy VII - VIII

Wyróżnienia: Anna Siejak, Szymon Rudzki.

W ten oto niezwykły i radosny sposób społeczność SP w Leszczydole Starym rozpoczęła świąteczny czas. Dla wszystkich czytelników od uczniów, nauczycieli i rodziców najlepsze życzenia: "Anioły niech swym cudownym głosem radosną pieśń śpiewają, Że same szczęśliwe czasy już do Was przybywają. Niech wszelkie błogosławieństwo nigdy Was nie omija i w codziennym życiu zawsze Wam sprzyja. Życzymy też Wam Mikołaja z wymarzonymi prezentami, byście mogli cieszyć się nimi w zdrowiu z Waszymi rodzinami. Nowy Rok niech już tylko to, co dobre przyniesie, by nadeszła wreszcie „wiosna”, a nie „życia jesień”.

Joanna Kozon

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


SP w Leszczydole StarymWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pijany rzucił się pod samochód
do Rzetelne fakty z TVN tak było jak jest w artykule ! Więc gdzie widzisz bajki ?
jaśnie oświecony Jeremi-ej Wiśniowiecki
Komendant naczelnikiem
Ten emeryt powinien już dać sobie spokój jest tyle kompetentnych ludzi na to stanowisko.Wstyd
wyszkowiak II
Komendant naczelnikiem
Głosowaliście? To macie - w czym problem?
Adam
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA