REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wyjątkowi artyści stworzyli wyjątkowe kartki świąteczne

Kultura

Mieszkańcy DPS w Niegowie stworzyli trzy wyjątkowe kartki świąteczne dla Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Krystian, Agata, Janek, Malwina, Andrzej i Jarek - to autorzy prac, które można zobaczyć na tegorocznych kartkach świątecznych powiatu wyszkowskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Niegowie wraz ze swoimi opiekunami z entuzjazmem odpowiedzieli na propozycję starostwa i podjęli się zaprojektowania i wykonania prac, które ozdobiły bożonarodzeniowe życzenia. Artyści pracowali nad swoimi dziełami niemal dwa tygodnie, efektem czego są trzy przepiękne, wzruszające prace plastyczne przedstawiające motywy Bożego Narodzenia: szopkę, zimowe ośnieżone miasteczko i Świętą Rodzinę. Do stworzenia prac wyjątkowi twórcy wybrali wiele, czasem bardzo czasochłonnych technik plastycznych. Praca Jarka to misternie przygotowana wydzieranka z malutkich kawałeczków papieru. Święta Rodzina autorstwa Malwiny i Janka to obraz przypominający kolorowy witraż, gdzie każdy element został precyzyjnie wypełniony kredkami. I w końcu bajeczne, ośnieżone miasteczko w którego wykonanie całe swoje serca włożyli Krystian, Agata i Andrzej - zimowa noc z wieżyczką kościoła, gdzie zauważyć możemy technikę stemplowania, malowania farbami, nakrapiania i klasycznego rysunku. Zarówno mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Niegowie jak i ich opiekunowie w przygotowanie rysunków włożyli wiele energii, serca i kreatywności. Ten wyjątkowy czas, kiedy mieszkańców DPS-ów nie można odwiedzać a i oni sami nie mogą opuszczać swoich domów, wykorzystali na twórcze zajęcia plastyczne, których owocem są wzruszające i pełne uczuć prace świąteczne. Przepiękne kartki od ponad tygodnia docierają już do adresatów. Za pomoc w przygotowaniu tych małych dzieł sztuki siostrze dyrektor, opiekunom i samym artystom Starostwo Powiatowe w Wyszkowie składa serdeczne podziękowania.  

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Powiat WyszkowskiDPS w Niegowiekartki świąteczne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny
Czemu w Wyszkowie śmierdzialo cała noc dymem i dalej śmierdzi?
Wyszków
„Nie kosztem zdrowia i życia ludzi". Dyrektor projektu budowy linii 400 kV odpowiada
P. Godlewski kłamie. Na liście, na której ja też się podpisałam, były podpisy mieszkańców Bud Przetycz, Chrzczanki, Znamiączek i Starego Bosewa. Widać, że nawet nie przejrzał tej listy. Od niektórych domów linia przebiega w odległości kilkudziesięciu metrów. Ode mnie 160m. Ale zgadzam się z poprzednikami, że wszystko już dawno panowie "władza" ustalili i za nic mają protesty ludzi. Na zebraniu nas obrażali i ignorowali, a teraz udają, że odbyli konsultacje. Chyba sami ze sobą...
Mieszkanka gm. Długosiodło
Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny
zaczyna się to robić ciekawe? skoro nie wydano zgody, to dlaczego zostały pobudowane boksy na przyjmowanie odpadów??? czy istnieją jakieś przepisy budowlane ?czy każdy sobie robi co chce???
anonim
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Kariny, Lesława

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA