REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"To wołanie o coś więcej niż ekologia". Jaki będzie "Deptak Taneczny 2020"?

Kultura

Od 28 grudnia w internecie będziemy mogli oglądać tegoroczny "Taneczny Deptak". Najnowsze widowisko artystyczne Wyszkowskiego Teatru Tańca, Szkoły Tańca Deptak oraz MB Studia Tańca nosi tytuł "Ja Ziemia" i jest wezwaniem do opamiętania się w konsumpcjoniźmie. - Naszym celem jest pokazanie, jak poprzez życie w wysoko zaawansowanej cywilizacji straciliśmy kontakt z przyrodą. Pragniemy przypomnieć o tym, jak ważne jest dla człowieka środowisko - mówią twórcy widowiska.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- To był bardzo trudny rok. Było ciężko, smutno, czasami targały nami chwile zwątpienia. Po raz pierwszy od 17 lat nasze widowisko taneczne zostało nagrane online a nasi widzowie nie mogli oglądać nas na "żywo". Dzieci tańczyły, uśmiechając się do pustych miejsc na widowni. Jednak dzięki wytrwałości i wierze twórców oraz wykonawców dziś możemy cieszyć się z naszej ciężkiej pracy - mówi Jola Wiśniewska, koordynator projektu "Deptak Taneczny 2020" pt: "JA ZIEMIA". 

Pocieszające jest to, że dzięki formule online spektakl obejrzy znacznie więcej osób, niż mogłaby pomieścić widownia Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik", nawet na kilku spektaklach. Dobrze pamiętamy, że niełatwo było zdobyć w poprzednich latach bilety na "Deptak". A że warto będzie obejrzeć to niecodzienne przedsięwzięcie kulturalne z udziałem ponad 180 tancerzy, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tym bardziej, że tematyka jest nader aktualna i odpowiadająca na wyzwania rzeczywistości, z którą przyszło się nam mierzyć w dobie pandemii.

- Chcemy, aby tegoroczny "Deptak" koncentrował się na temacie człowieka w naturze. Naszym celem jest pokazanie, jak poprzez życie w wysoko zaawansowanej cywilizacji straciliśmy kontakt z przyrodą. Pragniemy przypomnieć o tym, jak ważne jest dla człowieka środowisko. O tym, że jesteśmy jego częścią i nie możemy funkcjonować w oderwaniu od niego - mówi Martyna Busławska, współautorka choreografii.

Ten "Deptak" ma być wezwaniem do opamiętania się w konsumpcjoniźmie. Do zatrzymania się i uświadomienia sobie, że każdy z nas jest odpowiedzialny za otoczenie, w którym żyje.

- Pokażemy, jak wiele radości może dać odrzucenie pozornych przyjemności na rzecz połączenia ze światem. To wołanie o coś więcej niż ekologia. To wołanie o zatrzymanie się, przewartościowanie naszych ideałów i bycie tu i teraz. To przypomnienie o tym, jaki świat jest piękny i że mamy szczęście być jego częścią - dodają twórcy widowiska. 

Spektakl będzie można oglądać od 28 grudnia na kanale Youtube i stronie internetowej Wyszkowskiego Teatru Tańca teatr-tanca.org

W przygotowanie "Deptaku Tanecznego 2020" online zaangażowało się bardzo wiele osób:

Scenariusz: Damian Olczak 

Choreografia: Jolanta Wiśniewska, Martyna Busławska

Wizualizacje i grafika: Filip i Klaudia Kożusznik 

Mixy muzyczne: Kacper Gonera

Światła: Damian Białorudzki

Realizacja filmu: Agencja Salem Design Studio

Scenografia: Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku 

Zdjęcia: Michał Borek FotoBor, Mikołaj Napiórkowski 

Współpraca choreograficzna Artur Bajll

- Kłaniam się rodzicom dzieci i dziękuję im za zaufanie i wsparcie. Dziękuję dzieciakom, tancerzom za obecność i kreację. Razem tworzymy rzeczy mądre i głębokie, bo taki jest każdy "Deptak". Otaczamy się wspaniałymi ludźmi, mamy cudowną współpracę, są tacy, którzy pomagają nam bezinteresownie, wspierają i kibicują. Po prostu z głębi serca wszystkim Wam dziękuję - mówi Jola Wiśniewska.

Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wyszków

Twórcy kierują podziękowania dla: Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, dyrektora WOK Hutnik Mariusza Kowalskiego, firmy "Darko Studio Mebli". Ogromne podziękowania dla rodziców za zaufanie i cierpliwość oraz za oprawę medialną redakcjom Tuby Wyszkowa i Nowego Wyszkowiaka. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

?
nadal nie ma slowa o choreografce kasi zakrzewskiej!
Redakcja
Do "?": Pani Katarzyna Zakrzewska nie współtworzyła choreografii i nie wspópracowała przy realizacji "Deptaku Tanecznego 2020". Jest natomiast współautorką choreografii do nowego spektaklu Wyszkowskiego Teatru Tańca, na którego premierę online zapraszamy w styczniu
Katarzyna Zakrzewska
Dzień dobry! Wywołana - odpowiadam - Układałam choreografie razem z Panią Martyną Busławską tylko do spektaklu WTT który będzie można zobaczyć w styczniu i gorąco na niego zapraszamy!:) Nie pracowałam przy realizacji innych projektów. Wszystko w artykule jest napisane tak jak powinno być :) ! Pozdrawiam!
WWY
Dlaczego mój komentarz został usunięty?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny
Czemu w Wyszkowie śmierdzialo cała noc dymem i dalej śmierdzi?
Wyszków
„Nie kosztem zdrowia i życia ludzi". Dyrektor projektu budowy linii 400 kV odpowiada
P. Godlewski kłamie. Na liście, na której ja też się podpisałam, były podpisy mieszkańców Bud Przetycz, Chrzczanki, Znamiączek i Starego Bosewa. Widać, że nawet nie przejrzał tej listy. Od niektórych domów linia przebiega w odległości kilkudziesięciu metrów. Ode mnie 160m. Ale zgadzam się z poprzednikami, że wszystko już dawno panowie "władza" ustalili i za nic mają protesty ludzi. Na zebraniu nas obrażali i ignorowali, a teraz udają, że odbyli konsultacje. Chyba sami ze sobą...
Mieszkanka gm. Długosiodło
Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny
zaczyna się to robić ciekawe? skoro nie wydano zgody, to dlaczego zostały pobudowane boksy na przyjmowanie odpadów??? czy istnieją jakieś przepisy budowlane ?czy każdy sobie robi co chce???
anonim
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Kariny, Lesława

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA