REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pierwszy "Deptak Taneczny" on line!

Kultura

"Ja Ziemia" - to tytuł projektu Fundacji Wyszkowskiego Teatru Tańca a zarazem motyw przewodni najnowszego widowiska "Deptak Taneczny 2020", które tym razem obejrzymy on line.

REKLAMA

We wrześniu 2019 roku tancerki i tancerze Wyszkowskiego Teatru Tańca, Szkoły Tańca Deptak oraz MB Studia Tańca rozpoczęli przygotowania do kolejnego muzycznego widowiska "Deptak Taneczny", które jak zwykle mieliśmy podziwiać w czerwcu. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany, ale na szczęście nie zniweczyła ich oraz wysiłku wielu osób. Tegoroczny "Deptak" po raz pierwszy w historii wystawiony zostanie on line za pośrednictwem kanału na youtube Wyszkowskiego Teatru Tańca. Premiera już pod koniec grudnia, o czym z pewnością będziemy w szczegółach informować! A tymczasem o kulisach widowiska opowiada Martyna Busławska - współautorka choreografii:

- Chcemy, aby nadchodzący "Deptak" koncentrował się na temacie człowieka w naturze. Naszym celem jest pokazanie, jak poprzez życie w wysoko zaawansowanej cywilizacji straciliśmy kontakt z przyrodą. Pragniemy przypomnieć o tym, jak ważne jest dla człowieka środowisko. O tym, że jesteśmy jego częścią i nie możemy funkcjonować w oderwaniu od niego. Ten "Deptak" ma być wezwaniem do opamiętania się w konsumpcjoniźmie. Do zatrzymania się i uświadomienia sobie, że każdy z nas jest odpowiedzialny za otoczenie, w którym żyje. Pokażemy, jak wiele radości może dać odrzucenie pozornych przyjemności na rzecz połączenia ze światem. To wołanie o coś więcej niż ekologia. To wołanie o zatrzymanie się, przewartościowanie naszych ideałów i bycie tu i teraz. To przypomnienie o tym, jaki świat jest piękny i że mamy szczęście być jego częścią - mówi już dziś zachęcając do oglądania widowiska. 

W przygotowanie "Deptaku Tanecznego 2020" on line zaangażowali się: 

Scenariusz: Damian Olczak 

Choreografia: Jolanta Wiśniewska, Martyna Busławska

Wizualizacje i grafika: Filip i Klaudia Kożusznik 

Mixy muzyczne: Kacper Gonera

Światła: Damian Białorudzki

Realizacja filmu: Agencja Salem Design Studio

Scenografia: Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku 

Zdjęcia: Michał Borek FotoBor, Mikołaj Napiórkowski 

współpraca choreograficzna Artur Bajll

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wyszków

Podziękowania dla: Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, dyrektora WOK Hutnik Mariusza Kowalskiego, firmy "Darko Studio Mebli". Ogromne podziękowania dla rodziców za zaufanie i cierpliwość oraz za oprawę medialną redakcjom Tuby Wyszkowa i Nowego Wyszkowiaka. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Karola
a pani Zakrzewska, Czemu nie ma jej na liście? To ona z Nami pracowała...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny
Czemu w Wyszkowie śmierdzialo cała noc dymem i dalej śmierdzi?
Wyszków
„Nie kosztem zdrowia i życia ludzi". Dyrektor projektu budowy linii 400 kV odpowiada
P. Godlewski kłamie. Na liście, na której ja też się podpisałam, były podpisy mieszkańców Bud Przetycz, Chrzczanki, Znamiączek i Starego Bosewa. Widać, że nawet nie przejrzał tej listy. Od niektórych domów linia przebiega w odległości kilkudziesięciu metrów. Ode mnie 160m. Ale zgadzam się z poprzednikami, że wszystko już dawno panowie "władza" ustalili i za nic mają protesty ludzi. Na zebraniu nas obrażali i ignorowali, a teraz udają, że odbyli konsultacje. Chyba sami ze sobą...
Mieszkanka gm. Długosiodło
Raport oddziaływania na środowisko jednak potrzebny
zaczyna się to robić ciekawe? skoro nie wydano zgody, to dlaczego zostały pobudowane boksy na przyjmowanie odpadów??? czy istnieją jakieś przepisy budowlane ?czy każdy sobie robi co chce???
anonim
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Kariny, Lesława

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA