REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Podwyżki w wyszkowskim samorządzie

Miasto

Podwyżkę diet dla sołtysów i przewodniczących osiedli przygotowuje gmina Wyszków.

REKLAMA

Każdy sołtys (w gminie Wyszków jest 27 sołectw) i przewodniczący miejskich osiedli (jest ich dziesięć) otrzymuje dietę za udział w posiedzeniach sesji Rady Miejskiej. Obecnie dieta ta wynosi 262,50 zł (do ręki) za jedno posiedzenie. Ta stawka obowiązuje od stycznia 2016 roku. Burmistrz proponuje, by od 1 stycznia 2021 r. wysokość diety wzrosła do zryczałtowanej stawki 300 zł za realizowanie zadań wynikających ze statutu danego sołectwa lub osiedla utworzonego na terenie gminy i miasta Wyszków. Jednocześnie za każdą nieobecność na sesji sołtysom i przewodniczącym miałaby być potrącane 10% należnej diety. Dodatkowo przysługuje im też zwrot kosztów podróży służbowej. Jak argumentuje burmistrz, proponowana podwyżka jest na wniosek samych zainteresowanych.

- Przychylając się do wniosku sołtysów i przewodniczących oraz z uwagi na fakt, iż wysokość diet nie była zmieniana od 2015 r., postanowiono ustalić dietę w formie miesięcznego ryczałtu w wysokości 300 zł za realizowanie zadań wynikających ze statutu danego sołectwa utworzonego na terenie Gminy Wyszków lub danego osiedla utworzonego na terenie miasta Wyszkowa. Ponadto proponuje się potrącenie w wysokości 10% diety za każdą nieobecność przewodniczącego organu wykonawczego jednostki pomocniczej na sesji Rady Miejskiej - argumentuje Grzegorz Nowosielski.

Zaproponowany projekt uchwały wyłącza zastosowanie jej zapisów do radnych pełniących jednocześnie funkcję sołtysa lub przewodniczącego osiedla. Wynika to z faktu, iż otrzymują oni jedną dietę, w wysokości przysługującej z tytułu pełnienia funkcji radnego. 

Uchwała w tej sprawie ma zostać podjęta na sesji 3 grudnia. Wówczas okaże się, czy proponowana podwyżka diet zyska poparcie wśród miejskich radnych. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

anonim
czegoś tu nie mogę zrozumieć ?w jakim zakładzie pracy za nieobecność płacą pieniądze.?????Brawo panowie radni tak trzymać dalej ,kiedy pan burmistrz podniesie wszystkim diety????
Gall anonim
12×300=3600rocznie minus 10℅=3240 brawo brawo panowie radni.
WWY
Ciekawe w jakiej wysokości nagrody sobie przyznają w tym roku? Pewnie podobne jak w ubiegłym roku bo przecież "przeprowadzili gminę przez trudny okres pandemii". Ale poobcinali etaty w gminnych jednostkach, to gminę stać na nagrody dla najlepiej zarabiających.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Inwestycje 2021 - co planuje gmina Wyszków?
Od kiedy to ulica Sosnowa ma kanalizację sanitarną?oraz co dalej z podłączeniem do sieci gazowej?ulica Sosnowa leży na terenie Wyszkowa a inwestycje są prowadzone pi ,,macoszemu,,
czarnykot
Bezpieczniejsze przejścia na Świętojańskiej
Doświetlenie przejść ok. Na Świętojańskiej do wymiany jest oświetlenie uliczne ! Widać na zdjęciach panujące ciemności.
Monter
Koronawirus. Aktualna sytuacja w powiecie wyszkowskim
Zakaz informowania opinii publicznej. I wszystko jasne...
Ja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Czwartek
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA