REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Niecodzienne spotkanie na Królewskim Dworze

Turystyka

18 listopada dzieci ze Świetlicy "Słoneczna" w Wyszkowie uczestniczyły w spotkaniu online z Zamku Królewskiego. Zajęcia „Spotkajmy się na Królewskim Dworze” odbyły się w ramach programu Kuźnia Kreatywności.

REKLAMA

Uczestnicy mieli okazję wirtualnie zwiedzić wnętrza królewskiego dworu: korytarze, jadalnie, sypialnie, gabinet oraz salon. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się dużo ciekawostek o życiu Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, np. jak miał na imię pies króla. Uczestnicy zostali zaznajomieni z rytuałami, jakie były przestrzegane podczas Obiadów Czwartkowych - jako pierwsze danie podawany był barszcz, a na obiad baranina. Spotkanie kończyło się, gdy Stanisław August Poniatowski prosił o podanie suszonych śliwek. Podsumowaniem spotkania był krótki quiz, który wypadł bardzo dobrze.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Musimy wymagać więcej (cz. 2)
Na takich ludzi czekamy
PS4
Była radna miejska skazana na karę więzienia
Jaja ludzie jaja! W urzędzie gdzie za kase Pani Lucynka załatwiła koncesje w pół roku zero tolerancji dla korupcji! Bareja by sie uśmiał ... Zarządzenie Nr 57/2019 Starosty Pułtuskiego z dnia 14 listopada 2019 r. w sprawie ustanowienie Polityki Antykorupcyjnej Starostwa Powiatowego w Pułtusku - czytaj Zero tolerancji dla korupcji W celu przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym w Starostwie Powiatowym w Pułtusku zapoczątkowany został program „Zero tolerancji dla korupcji”. Silny nacisk na profilaktykę antykorupcyjną w naszym Urzędzie to nie tylko konieczność wynikająca z obowiązków pracowników administracji publicznej oraz obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie, ale również chęć budowania wizerunku organizacji wolnej od korupcji, której pracownicy są świadomi i potrafią sobie z nim radzić.
Bareja
"Robimy krok w tył, wycofujemy uchwałę"
W nocy nie znajdę... A w dzień trochę obciach przez miasto ze szpadlem zapierdzielać. Ostatnio schowałem szpadel w krzakach i rano już nie było. Mówili, że odkąd siedzisz, to na mieście nic nie ginie. W prezydium powiedzieli, że nie sprzedają. Na razie nie będę kopał.
Kita

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Poniedziałek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Albina, Antoniny, Radosławy

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA