REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Razem dla Norwida

Kultura

Przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego i m in. Gminy Wyszków i Gminy Zabrodzie wraz z Powiatem Wołomińskim i Węgrowskim podpisali list intencyjny w sprawie upamiętnienia obchodów 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida. Wydarzenie odbyło się w przestrzeni wirtualnej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W związku z przypadającą w 2021 roku 200. rocznicą urodzin Cypriana Norwida starosta Jerzy Żukowski oraz wicestarosta Leszek Marszał podpisali wraz z przedstawicielami siedmiu innych samorządów oraz Fundacją Museion Norwid list intencyjny w celu wspólnego upamiętnienia tego wielkiego wieszcza doby romantyzmu. Osoba Norwida dla mieszkańców naszego powiatu ma wyjątkową wartość. To we wsi Laskowo-Głuchy, mieszczącej się obecnie w gminie Zabrodzie w Powiecie Wyszkowskim, w 1821 r. urodził się przyszły autor „Fortepianu Chopina”. Dużą część swojego dzieciństwa spędził w majątku w Dębinkach. Na mocy listu jego sygnatariusze przygotują szereg uroczystości naukowych, kulturalnych i sportowych, które godnie upamiętnią Norwida. 

Spotkanie samorządowców z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju odbyło się na popularnej platformie Teams. Uczestniczyła w nim także senator RP Maria Koc. W najbliższych dniach samorządowcy rozpoczną cykl spotkań, które pozwolą zbudować kalendarz imprez. W spotkaniu wzięli udział m.in.: Powiat Wołomiński - starosta Adam Lubiak, wicestarosta Piotr Borczyński, Powiat Węgrowski - Starosta Ewa Besztak, wicestarosta Marek Renik, członek zarządu Artur Lis, Gmina Wyszków - burmistrz Grzegorz Nowosielski, Gmina Zabrodzie - wójt Krzysztof Jezierski, Gmina Dąbrówka - wójt Radosław Korzeniewski, przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Gryglas, Gmina Strachówka - wójt Piotr Orzechowski, Gmina Łochów - burmistrz Robert Gołaszewski, Fundacja Museion Norwid - prezes Jacenty Matysiak.

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Inwestycje 2021 - co planuje gmina Wyszków?
Od kiedy to ulica Sosnowa ma kanalizację sanitarną?oraz co dalej z podłączeniem do sieci gazowej?ulica Sosnowa leży na terenie Wyszkowa a inwestycje są prowadzone pi ,,macoszemu,,
czarnykot
Bezpieczniejsze przejścia na Świętojańskiej
Doświetlenie przejść ok. Na Świętojańskiej do wymiany jest oświetlenie uliczne ! Widać na zdjęciach panujące ciemności.
Monter
Koronawirus. Aktualna sytuacja w powiecie wyszkowskim
Zakaz informowania opinii publicznej. I wszystko jasne...
Ja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Czwartek
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA